Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Sporto rėmimo fondo projekto „Aš ir tu – sportuojame visi kartu!“ veiklas „Sakalėlis“ užbaigė nuotoliniu būdu

2020-04-15
Susijusios temos: Projektai
Klaipėdos lopšelis-darželis „Sakalėlis“ nuo 2019 m. balandžio mėn. įgyvendindamas sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Aš ir tu – sportuojame visi kartu!“ (Nr. SRF-FAV-2019-1-0336) stengėsi aktyviai vykdyti ne tik I, bet ir II etapo veiklas: organizavome tikslingas grupines pratybas „Žaidžiam, grojam ir linksmai sportuojam!“, sportinę pramogą „Žiemos linksmybės“, integracines veiklas„Apvalus lyg burbuliukas – tas krepšinio kamuoliukas“, kurių metu didelį dėmesį skyrėme fizinio aktyvumo skatinimui ir motyvacijai, ligų prevencijai, bendrystės gerinimui ir teigiamo emocinio klimato kūrimui.
 
Aktyviai į visas projekto veiklas įsitraukusios įstaigos bendruomenės didžiausias lūkestis – naujos saugios sporto aikštelės, išklotos minkšta granulių danga, įrengimas. Mintimis naujai įrengtoje aikštelėje rikiuodami „Sakalėlio“ bendruomenės narius į komandas varžyboms ir su kiekviena diena artėdami prie projekto įgyvendinimo tikslo, deja, buvome priversti laikinai sustoti... Dėl visame pasaulyje kilusios koronaviruso pandemijos ir šalyje paskelbto karantino, nespėjome įvykdyti visų pagal veiklų tvarkaraštį numatytų priemonių: prieškarantininiu laikotarpiu pradėtos trumpalaikės projektinės veiklos „Mūs rankytės miklios bus, o kojytės greitos“ neužbaigėme. Vieningai priėmę iššūkį vykdyti nuotolinį ugdymą, nutarėme ir sporto projekto veiklą tęsti nuotoliniu būdu. Juolab, kad veiklos tema labai dėkinga visos bendruomenės narių įsitraukimui bei vaikų užimtumo paįvairinimui namuose: juk ne tik judrieji žaidimai, fizinė kūno kultūros mankšta, bet ir smulkiosios motorikos lavinimo pratimai tenkina vaikų prigimtines galias judėti.
 
Tiek lopšelio-darželio „Sakalėlis“ mokytojai, tiek pagalbos vaikui specialistai iki pat gražiausios pavasario šventės – Šv. Velykų, įvairių informacinių technologijų pagalba pateikdavo vaikams įvairias nuotolines užduotis, gerinančias pirštukų, rankų-akių koordinaciją bei ugdančias dėmesį, atmintį ir kantrybę. Smagūs lavinamieji pratimai, pasiūlytos kūrybinės veiklos, animuoti paveikslėliai, įgarsinti vaizdų įrašai buvo susieti su judesių koordinacija, ritmikos bei sensorikos lavėjimu. Atsižvelgdami į tikslinės grupės amžių, galias ir gebėjimus, parinkdavome žaismingus, nesudėtingus, daug inventoriaus nereikalaujančius pratimus bei arčiausiai vaiko aplinkos esančias priemones.
 
Džiugu, kad iš tėvelių kasdien sulaukdavome aktyvaus grįžtamojo ryšio: per sukurtas uždaras grupių „Facebook“ paskyras, per „Messenger“ ir kt. programas žavėjomės atsiųstais vaizdais ir įrašais. Kaip linksmai „miklina“ pirštelius įprastinės ir sutrikusios raidos vaikai, kaip šauniai „sportuoja“ jų rankelės ir kojelės, nuolat džiaugėmės įstaigos internetinėje svetainėje ir „Facebook“ paskyroje. Organizuotos nuotolinės trumpalaikio projekto „Mūs rankytės miklios bus, o kojytės greitos“ veiklos rezultataipranoko mūsų viltis: ne tik vaikai, bet ir suaugę, kiti šeimos nariai įsitraukė į siūlomas nuotolines veiklas, sąmoningai skyrė laiko bei dėmesio bendrai veiklai su vaikais, atitolindami slogias mintis nuo visuotino šiandienos rūpesčio, o pats projektas įtakojo ne tik vaikų motorinę, bet ir meninę, emocinę, socialinę ir kalbos raidą.
 
Minėta nuotoline veikla ir baigėme įgyvendinti visas planuotas sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto „Aš ir tu – sportuojame visi kartu!“ priemones. Tikimės, kad kartu su visa „Sakalėlio“ bendruomene ir toliau skirsime daug dėmesio sveikai bei aktyviai gyvensenai, tęsime sveikatą stiprinančias veiklas jau naujai įrengtoje sporto aikštelėje ir savo pavyzdžiu demonstruosime, kaip gerinti gyvenimo kokybę bei stiprinti fizinį aktyvumą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.
 
Rita Gansauskienė
Klaipėdos lopšelio-darželio „Sakalėlis“ logopedė, projekto koordinatorė
Diana Vasiliauskienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto administratorė