Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Septyni tūkstančiai sodinukų – vaikams puoselėti sodus

2020-09-29
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Septyni tūkstančiai sodinukų – vaikams puoselėti sodus
VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su LR žemės ūkio ministerija šalies ugdymo įstaigas kviečia susikurti savo sodą. Nuo rugsėjo 25 d. iki lapkričio 1 d. planuojama aplankyti per 1000 ugdymo įstaigų ir jų teritorijose pasodinti per 7000 kriaušių bei obelų sodinukų.
 
„Vaikai turės galimybę teorines sodininkystės žinias pritaikyti praktikoje. Neužtenka medelius tiesiog pasodinti! Vaikai jais rūpinsis tol, kol mokysis, o vėliau juos pakeis nauja ugdymo įstaigoje besimokanti karta“, – apie Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos veiklas aiškina jos vykdytojai.
 
Kiekvienai ugdymo įstaigai skiriama iki 5 obelų ir iki 3 kriaušių sodinukų. Sodinukai bus pristatyti ir pasodinti ugdymo įstaigos atstovo nurodytoje vietoje įstaigos teritorijoje. Darželinukai ir pradinukai skatinami įsitraukti į sodinimo darbus, susipažinti su sodinukų veislėmis, kriaušių bei obuolių auginimo ypatumais, vėliau medelius prižiūrėti, puoselėti, tyrinėti bei ragauti išaugintus gardžius vaisius.
 
Sodinukais galės džiaugtis ugdymo įstaigos, kurios dalyvauja Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programoje. Tokių įstaigų Lietuvoje skaičiuojama per tūkstantį.
 
Šis projektas įgyvendinamas vykdant Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą, kuri remiama ES lėšomis. Ją administruoja bei vykdo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija.
 
Daugiau informacijos: