Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Parodoje „Mokykla 2012“ bus pristatomas projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“

Parodoje „Mokykla 2012“ bus pristatomas projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“

2015-11-12
Susijusios temos: Projektai
Parodoje „Mokykla 2012“ bus pristatomas projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“
Parodoje „Mokykla 2012“ Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras pristatys savo administruojamą projektą – „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“, remiamą ES struktūrinių fondų ir truksiantį iki 2015 metų sausio mėn.
 
Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti šeimai lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius: specialiuosius, kūdikių, socialinės atskirties sąlygomis augančių, gabių, migrantų ir kt. kurios metu pristatysime projekto veiklas, skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus auginantiesiems ir ugdantiesiems.
 
Tarp „Klausučių“ ir „Žiniukų“ erdvių įsikurs projekto komanda – portalo www.ikimokyklinis.lt atstovai ir projekto veiklų konsultantai. Lapkričio 23 d. nuo 10 iki 16 val., o lapkričio 24–25 d. nuo 10 iki 14 val. jie konsultuos parodos „Mokykla 2012“ lankytojus apie darželių steigimą ir inovatyvių ugdymo organizavimo modelių konkursą.
 
Visus besidominčius naujų darželių steigimu kviečiame ateiti ir sužinoti, kaip atidaryti vaikų darželį ar įsteigti ikimokyklinio ugdymo grupę: kokie yra darželio steigimo žingsniai, kokių dokumentų ir leidimų reikia, į ką kreiptis teisinės ir finansinės pagalbos, kokia yra tinkamesnė įstaigos teisinė forma ir t. t.
 
Rugsėjo–spalio mėnesiais buvo teikiamos konsultacijos dėl naujų ikimokyklinio ugdymo organizavimo formų įvairovės. Taigi, ikimokyklinių ugdymo įstaigų atstovai galės sužinoti apie projekto organizuojamo konkurso inovatyviems ugdymo organizavimo modeliams diegti sąlygas: kas gali teikti paraiškas konkursui, kokie reikalavimai keliami kandidatams, kam skirtas konkurso finansavimas, kaip atsirinkti, kurie ugdymo modeliai geriausiai atitiktų konkrečiose vietovėse iškylančius savitus ikimokyklinio ugdymo poreikius ir būtų patrauklūs tėvams.
 
Kviečiame atvykti ir sužinoti, kokias vaikui ir šeimai patrauklias ugdymo turinio ir organizavimo naujoves galėtumėte pritaikyti savo mieste, gyvenvietėje ar kaime, siekdami į ikimokyklinio ugdymo įstaigas pritraukti daugiau vaikų, taip pat savo veiklą padaryti turiningesnę.
 
Lapkričio 23 d. (penktadienį) 12 val. ir lapkričio 24 d. (šeštadienį) 13 val. parodos „Vaikų šalis 2012“ 5-os ekspozicijų salės „Klausučių“ erdvėje vyks Lietuvos edukologijos universiteto profesorės Onos Monkevičienės pristatymas „Kodėl verta vaiką vesti į darželį“.
 
Projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ komanda savo stende – parodos „Vaikų šalis 2012“ 5-oje ekspozicijų salėje tarp „Klausučių“ ir „Žiniukų“ erdvių – visas tris parodos dienas dalysis informacija apie tai, kokiomis portalo www.ikimokyklinis.lt galimybėmis gali pasinaudoti tėvai bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai ir švietimo pagalbos specialistai, pavyzdžiui, kaip rasti atsakymus į rūpimus klausimus; kaip viešinti ar rasti informaciją apie renginius, kaip administruoti renginių organizavimą ir registraciją; kaip dalytis informacija su tėvais, pedagogais ir specialistais: skelbti straipsnius, naujienas ir kt.; tapti portalo vartotojų bendruomenės nariais; sužinoti apie vyksiančius renginius ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo klausimais; kaip skelbti straipsnius, komentarus ir kt.; kaip jungtis į temines bendraminčių grupes ir dalytis informacija; kaip prenumeruoti dominančias naujienų temas, gaunamas RSS ir el. paštu, ir kt. 
 
Visas tris dienas stende iš anksto numatytu laiku visi ikimokyklinukų tėveliai ir pedagogai galės pabendrauti su psichologe Ramune Želioniene ir gauti patarimų jiems rūpimais ikimokyklinio amžiaus vaikų elgesio ypatumų klausimais. Klausimus kviečiame pateikti iš anksto el.paštu info@ikimokyklinis.lt iki lapkričio 22 d.
Tikime, kad Jūsų klausimai ir mūsų specialistų atsakymai apie vaikų raidos ypatumus, vaikų asmenybės plėtojimą, sunkumus, prisitaikymą prie naujų aplinkų, adaptaciją darželyje, ugdymą ankstyvajame amžiuje, lavinančius žaidimus, darnų atsakomybės pasidalinimą už vaiko auklėjimą namuose ir ugdymo įstaigoje, apie vaikus, kurie nelanko darželio pagelbės mums visiems pratęsti vaikų nerūpestingą vaikystę ir padaryti geriausia, ką galime. Nes kartu mes galime daugiau.
 
Lietuvos edukologijos universiteto profesorė Ona Monkevičienė dalinasi įžvalgomis apie ikimokyklinio ugdymo darželyje naudą
 
Šaltiniai:
 Projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ informacija