Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Lauko matematikos idėjos tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Matematikos pasaulyje“

2020-01-21
Susijusios temos: Edukacija Projektai
Lauko matematikos idėjos tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Matematikos pasaulyje“
Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ priešmokyklinukai mokslo metus pradėjo dalyvaudami tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Matematikos pasaulyje“ (angl. „In the World of Math“). Projekto idėja – visas veiklas perkelti į lauko erdves – mane iškart sudomino. Vaikai geriausiai įsidėmi, išmoksta, kai viską gali išbandyti praktiškai, todėl su dideliu užsidegimu su projekto partneriais iš Turkijos, Kroatijos, Rumunijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ pradėjome įgyvendinti dviejų mėnesių projektą. Projektą sudarė trys dalys, kurios buvo skirtos skaičiavimui, matavimui, geometrinėms figūroms. Vaikai iš prigimties yra labai smalsūs, todėl tereikia šias prigimtines savybes tinkamai panaudoti kompetencijų plėtotei.
 
Vaikams patinka būti lauke
 
Šis projektas dar kartą leido įsitikinti, kad vaikams labai patinka būti lauke, o atlikti užduotis gryname ore – daug smagiau, todėl raginti ir kviesti vaikų nereikia, jie noriai išbando, dalyvauja ir dar klausinėja: „O ką dar veiksime?“ Žaidimai lauke ugdo laisvą ir nevaržomą kūrybiškumą, vaizduotę, aktyvumą, ypač lavina aplinkos pažinimą, stiprina ir grūdina, teigiamai veikia nervų sistemą. Matematines užduotis vykdyti lauke yra labai patogu, nes visas priemones galima susirasti čia pat: prisirinkti akmenukų, kankorėžių, kaštonų, smėlio ir kitos gamtinės medžiagos. Užduotys su gamtine medžiaga (pvz., dėliojimas iš akmenukų, kaštonų) lavina smulkiąją motoriką, papildo žodyną naujais žodžiais, lavina aplinkos suvokimą ir pažinimą. Vaikai dėliojo geometrines figūras: trikampį, apskritimą, keturkampį iš akmenukų, kankorėžių, kaštonų, medžio šakelių, svėrė kaštonus, kankorėžius, sėmė smėlį šaukštais į stiklines tiek, koks skaičius parašytas ant šaukšto, piešė skaičius ant asfalto, smėlio, žaidė judrius žaidimus „Trečias bėga“, „Klasės“ ir kt. Svarbus apsektas – gamtoje mes ne tik žaidžiame, mokomės, bet kartu ir tausojame gamtą. Labai svarbu paaiškinti vaikams, kad negalima laužyti šakelių nuo medžių, o reikia rinkti nuo žemės ir pan.
 
Lauko matematikos diena
 
Projekto esmė – bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti projektinėje veikloje. Dalyvavimas programoje „eTwinning“ leidžia ne tik dalytis savo veiklomis, pasisemti naujų idėjų, bet ir sukurti bei nuveikti kažką bendro kartu su projekto partneriais. Šio projekto idėja – lauko matematikos diena, kada renginiai vienu metu vyksta savo įstaigose, o visa medžiaga skelbiama virtualioje „eTwinning Live “ platformoje. Vaikai pasidaliję į komandas ieškojo paslėptų akmenukų su skaičiais, kuriuos turėjo surasti, o paskui teisingai sudėti į skaičių eilę, išbandė savo taiklumą ir skaičiavimo įgūdžius, matavo medžius ir leidosi į „gamtos medžioklę“, kai reikėjo ne tik surasti, kas nupiešta, bet ir suskaičiuoti, užrašyti skaičius ir nupiešti. 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt
Šaltiniai: