Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Kviečiame į projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo erdvių modernizavimas“ eigos pristatymą

Kviečiame į projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo erdvių modernizavimas“ eigos pristatymą

2015-07-28
Susijusios temos: Projektai
Kviečiame į projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo erdvių modernizavimas“ eigos pristatymą
Liepos 30 d. (ketvirtadienį) 15 val. maloniai kviečiame į projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo erdvių modernizavimas“ eigos pristatymą. Renginio metu Vilniaus Dailės akademijos Dizaino katedros komanda pristatys veiklas, kurios yra vykdomos rengiant rekomendacijas steigėjams dėl vaikų darželių modernizavimo. 
 
Didžioji vaikų darželių dalis Lietuvoje buvo pastatyti prieš 40–50 metų. Tuomet darželių paskirtis buvo prižiūrėti vaikus. Didelės vaikų darželių erdvės buvo skirtos vaikų poilsiui, maitinimui. Pastaraisiais metais, naudojant ES struktūrinių fondų paramos lėšas, buvo vykdomi regioniniai projektai dėl vaikų darželių atnaujinimo, tačiau pastebėta, kad  neretai buvo atnaujinta grindų danga, sienos ir pan., tačiau neatsižvelgta į tai, kad šiandieninė vaikų darželių paskirtis yra platesnė – padėti vaikui sėkmingai augti ir ugdytis. Pastebėta, kad edukacinės erdvės nepakankamai pritaikomos šiuolaikinių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymui, kad vaikams trūksta erdvių, kuriose jie galėtų būtų aktyvūs, tyrinėti, eksperimentuoti ir kt.
 
Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus iniciatyva ketinama parengti rekomendacijas steigėjams, kurias jie galėtų naudoti atnaujindami savo regiono  vaikų darželius. Parengtomis rekomendacijomis galės naudotis vaikų darželių steigėjai visoje šalyje.
 
Ši veikla yra ES struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ dalis. Projektą vykdo Švietimo aprūpinimo centras.
 
Renginio metu bus pristatyta projekto eiga ir įvykdytų veiklų rezultatai:
  • įstaigų atrankos principai ir rezultatai;
  • forumai „Ikimokyklinio ugdymo erdvės“ ir „Vaikų ugdymas. Architektūra. Dizainas“;
  • kūrybinių dirbtuvių darželiuose principai ir suformuotos užduotys;
  • tolimesnė projekto eiga.
Reginys vyks liepos 30 d. (ketvirtadienį) 15 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius).
Numatoma renginio trukmė – 1 valanda.
 
Susiję su tema: