Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Atradimai „Erasmus+“ kontaktiniame seminare Belgijoje

2019-12-02
Susijusios temos: Projektai
Atradimai „Erasmus+“ kontaktiniame seminare Belgijoje
Aš, Vilniaus privataus vaikų darželio „Vaikystės takas“ ugdymo vadovė Daiva Gerdzevičienė, bendradarbiaudama su „Švietimo mainų ir paramos fondo“ atstovais laimėjau tarptautinį „Erasmus+“ programos konkursą. Š. m. lapkričio 20–23 dienomis Belgijoje, Antverpene, vyko „Erasmus+“ programos tarptautinis kontaktinis seminaras „Partnerships for (prie-) primary schools“, skirtas ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų pedagogų glaudesniam bendradarbiavimui. Seminare dalyvavo daugiau nei 50 atstovų iš įvairių Europos valstybių (Austrija, Belgija, Bulgarija, Kipras, Danija, Vokietija, Italija, Latvija, Lietuva, Portugalija, Serbija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Nyderlandai).
 
Antverpene vykusioje kontaktinio seminaro atidarymo šventėje buvo pristatyta tautų mugė, kurioje kiekviena šalis pristatė tai, kuo didžiuojasi. Lietuvos stalas mirgėjo trispalvėmis vėliavėlėmis, Gedimino pilies bokštu, džiovintais obuoliais bei įvairiais sūriais.
 
Seminare daug dėmesio buvo skirta susipažinti su „Erasmus+“ programos lygiais bei projekto kūrimu nuo pradžios iki pabaigos – projekto idėja, tikslai, planavimas, realizavimas, mokytojų mobilumo programos, projekto finansavimo galimybės bei paraiškos pateikimo etapai. Organizatoriai taip pat supažindino su „eTwinning“ platforma, kurios pažinčiai skyrė kiekvieną dieną po kelias valandas.
 
 
Kontaktiniame seminare veiklos buvo organizuojamos grupelėmis, buvo diskutuojama apie galimus tarptautinius projektus. Be abejo, ne visiems iškart pavyko aiškiai plėtoti mintis bei pasirinkti tinkamą „Erasmus+“ programos projektą, tačiau interaktyvūs bei komandiniai žaidimai kiekvienos dienos pradžioje bei pertraukų metu, leido jaustis laisviau, kūrybiškiau ieškoti projektui idėjų ir surasti tinkamus partnerius. Seminaro metu veiklos buvo itin kruopščiai planuojamos, tad kiekvieną dieną programos dalyviai būdavo suskirstomi į 6 komandas pagal interesus ir pageidaujamas projektų temas.
 
Ugdymo įstaiga „Vaikystės takas“ daug dėmesio skiria sklandžiam vaikų ugdymui bei ugdymo(-si) metodikų įvairovei. Lauko pedagogikos principai, dėmesys emocinei būsenai, eksperimentai bei aktyvi veikla – sveikas maistas, užkandžiai, joga, kineziterapeuto užsiėmimai bei baseinas – neatsiejama ugdymo(-si) grandis.
 
Seminare pasirinkau gamtosauginį projektą apie klimato kaitą, aplinkos tausojimą bei integruotas STEAM veiklas per kompetencijas. Šiuo projektu taip pat susidomėjo programos dalyviai iš Švedijos, Kipro, Belgijos, Latvijos, Italijos bei Slovėnijos. Kartu su partneriais sukurta projekto vizija, numatyti tikslai bei sąlygos kaip jį realizuoti. Iki šiol su partneriais bendraujame virtualiai ir planuojame tarptautines konferencijas klimato kaitos tematika. Taip pat itin aktyviai diskutuojame apie mokytojų mobilumo programas bei galimybę susipažinti su kiekviena įstaiga iš arčiau. Dalis įstaigų (Švedija bei Slovėnija) taiko lauko pedagogikos principus, tad patirties bei gamtos tausojimo modelį galėsime taikyti grįsdami šių įstaigų metodikomis.
 
 
Kelios dienos praleistos Belgijoje leido susipažinti su „Erasmus+“ programa iš arčiau, drąsiai ieškoti partnerių, išsakyti savo mintis ir mąstyti apie globalias problemas. Po šios patirties darželis „Vaikystės takas“ neabejotinai sieks ir tęs bendradarbiavimą ne tik su naujai atrastais partneriais, bet ir kurs tarptautinį modelį, kaip tausoti gamtą.
 
 
Daiva Gerdzevičienė
VŠĮ „Vaikystės takas“ ugdymo vadovė