Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Skelbiamos savivaldybės, laimėjusios konkursą tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus etatui finansuoti

Skelbiamos savivaldybės, laimėjusios konkursą tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus etatui finansuoti

2015-12-21
Susijusios temos: Projektai
 Skelbiamos savivaldybės, laimėjusios konkursą tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus etatui finansuoti
Nuo kitų metų 22 savivaldybėse ES struktūrinių fondų lėšomis bus finansuojami tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus etatai. Tai paaiškėjo pasibaigus lapkritį paskelbtam konkursui dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo teikiant kompleksinę pagalbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams plėtros.
 
Konkursą rengė Švietimo aprūpinimo centras, įgyvendindamas ES remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Iš viso sulaukta 30 paraiškų. Pagal konkurso sąlygas laimėtojais turėjo būti paskelbta mažiausiai 20 savivaldybių. Konkurso paraiškų vertinimo komisija, pagal nustatytus kriterijus įvertinusi pateiktus dokumentus ir atsižvelgdama į finansavimui skirtą lėšų sumą, pasiūlė koordinatoriaus etatą ar jo dalį finansuoti 22 savivaldybėse. Finansinė parama bus skiriama 24 mėnesius.
 
Nors kompleksinės pagalbos teikimas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra svarbus visose savivaldybėse, tačiau dėl finansinių sunkumų ligi šiol tik kelios savivaldybės yra įsteigusios tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybę.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius rinks ir analizuos informaciją, kokios kompleksinės pagalbos reikia savivaldybės teritorijoje gyvenantiems ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, taip pat jų tėvams ar globėjams. Jis taip pat turės pasirūpinti reikiamais dokumentais, patvirtinančiais kompleksinės pagalbos poreikį, organizuos ir koordinuos kompleksinę pagalbą, padės suburti įvairių valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų specialistų komandą, teiksiančią švietimo pagalbos, socialinės paramos ir sveikatos priežiūros paslaugas konkrečiam vaikui ir jo tėvams. Koordinatorius taip pat informuos vietos bendruomenę apie galimybes šeimoms gauti kompleksinę pagalbą.
 
Konkurso rezultatai yra pateikiami čia.
 
Visi IPUP projekto dokumentai skelbiami čia.
Šaltiniai:
Projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ informacija