Emokykla.lt

Darželiai kviečiami dalyvauti plenere „Sniego karalystė 2017“

2017-01-17
Susijusios temos: Ugdymo įstaigos
Darželiai kviečiami dalyvauti plenere „Sniego karalystė 2017“
Dainora ŠIDLAUSKIENĖ
Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis
 
Jau penktus metus Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis organizuoja plenerą „Sniego karalystė“. Kviečiame Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokyklų bendruomenes dalyvauti plenere „Sniego karalystė 2017“, skirtame Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams, taip pat XIX ir XX a. lietuvių romantizmo poeto Maironio 155-osioms gimimo metinėms paminėti.
 
Plenerą kaip metodą pasirinkome norėdami, kad veikla vyktų lauke. Patirtis parodė, kad šio plenero metu galima ugdyti visas kompetencijas: komunikavimo, pažinimo, socialinę, meninę, sveikatos.
 
Prieš pradėdami kurti pasakų veikėjus iš sniego, vaikai lankydavosi bibliotekose, klausydavosi pasakų, jas aptardavo, vaidindavo. Išsirinkę temą kūrybiniam darbui, diskutuodavo, aiškindavosi kaip ją įgyvendinti. Idėjų įgyvendinimui naudojo netradicines priemones: sniegą, ledą. Grupėse tyrinėjo, dažė sniegą, iš vandens gamino spalvotus ledinukus. Lauke piešė ant sniego, dažė, statė sniego skulptūras.
 
Ne visada žiema mus lepino. Nesulaukę sniego plenero dalyviai savo kūriniams naudojo gamtinę medžiagą, šalikus ir kt., naudojo trafaretus, tapė ant ledo, užšaldė piešinius po ledu, iš spalvotų ledo gabaliukų ne tik kūrė paveikslus, bet ir dėliojo pasakų pavadinimus... Kartu kūrė ir tėveliai.
 
Baigus kurti sniego statinius, vaikams kūrybos procesas nesibaigdavo. Vaikai sniego skulptūras panaudojo žaidimams, vaidinimams. Veikla lauke, susitelkimas bendrai veiklai, gera nuotaika stiprino ne tik fizinę, bet ir psichinę vaikų sveikatą. Svarbu, kad vaikams būtų suteikta laisvė, kuri leistų atsiskleisti kūrybingumui, skatintų patirti bendravimo džiaugsmą, naujus įgūdžius.