Emokykla.lt

LVJC seminaruose rugsėjį – apie vaikų adaptaciją, emocinį saugumą ir pedagogų santykius su tėvais

2018-09-13
Susijusios temos: Edukacija Pedagogika Psichologija
LVJC seminaruose rugsėjį – apie vaikų adaptaciją, emocinį saugumą ir pedagogų santykius su tėvais
Kiekvieną ketvirtadienio vakarą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyksta ikimokyklinukų pedagogams skirti praktikumai. Rugsėjo mėnesį edukologai, psichoterapeutai, kiti specialistai pasakos apie vaikų adaptaciją darželyje, dalinsis įžvalgomis apie nerimo ir baimių pažeistų vaikų emocinio saugumo didinimą, patars kaip užmegzti tvirtą ryšį su vaikų tėvais, edukuoti ir įveiklinti juos.
 
Kaip padėti vaikiu prisitaikyti darželyje, kuriame nuo šiol praleis daugiau laiko, negu namuose? Kaip į grupės darbą integruoti pirmą kartą pravėrusius darželio duris, kaip ir vėl prisikalbinti „senbuvius“, kuriems per vasarą visa darželio tvarka užsimiršo? Kaip padėti jiems prisitaikyti prie šio radikalaus dienotvarkės pokyčio? Kaip pedagogams tvarkytis su vaikų prieraišumu bei kaip taisyti akivaizdžias tėvų „auklėjimo spragas“? Susidoroti su šiais nemenkais iššūkiais padės Dalia Elena Mickevičiūtė, gydytoja psichoterapeutė, vaikų ir paauglių psichiatrė, jau rugsėjo 13 d. 18 val. rengiamame praktikume Vaikų adaptacija: ką reikėtų žinoti pedagogams?
 
Kita tema skirta vaikų emocinio saugumo kūrimui. Edukologė, socialinių mokslų magistrė Vilija Malinauskaitė jau rugsėjo 20 d. kviečia pedagogus į praktikumą Nerimo ir baimių pažeisti vaikai: kaip sustiprinti emocinį saugumą, kuriame bus kalbama apie tai, kaip formuojasi ir vystosi vaikų nerimas ir baimės, kurios baimės yra sąlygotos amžiaus tarpsnių, kurios  gali būti įgyjamos arba išmokstamos, kokie metodai padeda vaikui jas išgyventi, kuo nerimas skiriasi nuo baimės, kokiais būdais galime vaikui padėti sustiprinti jo emocinį saugumą.
 
Ką daryti, kad tėvai ir pedagogai taptų ugdymo partneriais, rugsėjo 27 d. seminare Pedagogo bendradarbiavimas su tėvais papasakos LVJC neformaliojo vaikų švietimo organizatorė, „Nykštukų mokyklėlės“ įkūrėja ir vadovė Irena Sadauskienė. Čia taip pat bus kalbama apie darželinukų tėvų švietimo būdus ir formas, tėvų aktyvumo ir į(si)traukimo skatinimą, pedagogų bendradarbiavimą su jais.
 
Daugiau informacijos apie LVJC organizuojamus seminarus pedagogams – www.lvjc.lt/tikrimokymai/.