Emokykla.lt

LVJC seminaruose – apie tai, kaip padėti vaikams prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių

2017-09-08
LVJC seminaruose – apie tai, kaip padėti vaikams prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių
Rugsėjį atvėrus darželių, būrelių ar mokyklėlių duris vaikų laukia dideli pokyčiai – nauji žmonės, kito veiklos, nežinomos taisyklės. Kaip padėti jiems sėkmingai priimti naujoves ir susitaikyti su netektimis, nepalūžus nei fiziškai, nei emociškai? Ką reikėtų žinoti tėvams ir ko nepamiršti pedagogams? Būtent sėkmingai vaikų adaptacijai ir yra skirtos pirmosios šio rudens LVJC „Tikrų mokymų“ seminarų bei praktikumų temos.
 
Jau rugsėjo 13 d. (trečiadienio) vakarą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamas seminaras tėvams Adaptacija: kaip padėti vaikui prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių?Kartu su psichoterapeute Dalia Mickevičiūte seminaro dalyviai gilinsis į tai, ką vaikas išgyvena, pereidamas į naują gyvenimo etapą bei kokias emocines reakcijas ar elgesio ypatumus šie pokyčiai iššaukia; ieškos būdų, kaip padėti vaikui adaptuotis naujame darželyje ar mokykloje bei prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių; sužinos, kaip ugdyti vaiko atsparumą, būtiną išgyvenant krizes bei kada jau reikėtų kreiptis pagalbos į specialistus.
 
Rugsėjo 21 d. (ketvirtadienio) vakarą LVJC vyks ikimokyklinukų pedagogams skirtas praktikumas „Vaikų adaptacija: ką reikėtų žinoti pedagogams?“.  Psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė renginio dalyviams padės atrasti, kaip prisijaukinti į darželį atėjusius vaikus bei kaip pagelbėti jiems, šioje ugdymo įstaigoje praleidžiantiems beveik tiek pat laiko, kaip ir namuose, prisitaikyti prie šio neišvengiamo pokyčio. Taip pat konsultuos, kaip dirbti su sunkiais tėvais ir jei reikia – patarti jiems vaikų ugdymo klausimais.
 
Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienio) vakarą LVJC rengiamas sveiko gyvenimo įgūdžių praktikumas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams „Teisingų pratimų parinkimas ikimokyklinukams sporto veiklose“. Kineziterapeutė, judesio korekcijos pedagogė Teresė Kerulienė  kalbės apie vaikų stambiosios motorikos vystymąsi ir jos svarbą vaikų sveikatai bei pateiks rekomendacijų apie ikimokyklinukų fizinės veiklos planavimą ir tikslus. Didžiausias dėmesys bus skirtas fizinių pratimų apžvalgai bei teisingam jų atlikimui, praktinėje dalyje – bandymams sporto pamokėles paruošti ir pravesti savarankiškai.
 
Spalio 19 d. (ketvirtadienį) LVJC vyks praktinis seminaras „Sveikos vaiko emocinės raidos stiprinimas“, skirtas ne tik ikimokyklinio bet ir pradinio ugdymo pedagogams, taip pat socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams. Emocinių įgūdžių turintys vaikai yra laimingesni, labiau savimi pasitiki, jiems geriau sekasi mokykloje ir tolesniame gyvenime. Vaikystėje besiformuojančius emocinius įgūdžius ugdyti žymiai paprasčiau nei vėliau juos koreguoti. Tuo įsitikinusi psichologė Audronė Bakšienė, šio seminaro lektorė. Tai patvirtina it naujausi tyrimai.
 
Kaip ugdyti ikimokyklinukų emocinius įgūdžius? Ką daryti, kad ikimokyklinio ugdymo įstaiga patenkintų įvairius vaiko poreikius bei skatintų sveiką emocinę raidą? Praktinio seminaro metu prisiliesime prie savo asmeninių emocinių vaikystės patirčių. Pasisemsite idėjų, kaip vaikams natūralių veiklų pagalba galima puoselėti emocinę raidą - gilinsimės kaip žaidimas, piešimas ir pasakos padeda išreikšti emocijas, patirti jausmų raiškos, reagavimo įvairovę, ugdo saviraišką ir pasitikėjimą savimi. Išbandysime praktiškai kai kurių geštalto terapijos principų, ugdančių emocinius įgūdžius, taikymą.
 
Visus LVJC „Tikrų mOKymų“ seminarus rasite ČIA (http://lvjc.lt/tikrimokymai/).