Emokykla.lt

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kovo mėnesio naujienos ikimokyklinukų pedagogams

2018-03-02
Susijusios temos: Vaiko ugdymas
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kovo mėnesio naujienos ikimokyklinukų pedagogams
Kovo 23 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre startuoja naujas renginys – ikimokyklinio ugdymo pedagogų festivalis „Darželio auklėtojų KALEIDOSKOPAS“. 
 
Ši programa skirta atskleisti ir stiprinti pedagogų asmenines ir socialines kompetencijas. „Stiprus – atviras, kūrybingas, savimi pasitikintis pedagogas turi visas galimybes dirbti sėkmingiau, nes visą dėmesį gali skirti vaikams – jų gebėjimams, žinioms, problemoms“, – pasakoja šio festivalio organizatorė LVJC metodininkė Giedrė Juzėnienė.
 
Pasak G. Juzėnienės, didžioji dalis šiandien organizuojamų pedagogams skirtų seminarų orientuoti į vaikų gebėjimų ugdymo metodus, pamirštant su jais dirbančius žmones. O juk būtent asmeninių ir socialinių gebėjimų stiprinimas veda į strateginį tikslą – pedagogų prestižo kėlimą visuomenėje.
 
Festivalio metu veiklos vyks šešiuose kampeliuose: tobulinimosi, kūrybos, savęs pažinimo, įvaizdžio formavimo, savitarpio pagalbos ir sveikatingumo. Renginio dalyviai galės apsilankyti trijuose iš jų rengiamuose seminaruose ar praktikumuose. Daugiau informacijos apie „Darželio auklėtojų festivalį KALEIDOSKOPAS“ – ČIA
 
Seminarai ikimokyklinukų pedagogams
 
Kovo 14 d. LVJC rengiamame seminare praktiniame „Kaip išlaisvinti savo ir vaikų talentus“ edukologė Irena Bumblauskienė papasakos , kaip stiprinti pasitikėjimą savimi, susidraugauti su savo talentais bei įžvelgti ir paskatinti vaikų talentus.
 
Kovo 14 d. lektorių grupė Kaune rengia seminarą „Mažųjų tyrėjų ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje“ apie ugdymą, paremtą patyriminio mokymo(si) idėja – supančio pasaulio pažinimu atliekant tam tikrus tyrimus, stebėjimus, bandymus.
 
Kovo 27 d. psichologė Audronė Bakšienė seminare „Sveikos vaiko emocinės raidos stiprinimas“  pristatys, kaip vaikams natūralių veiklų pagalba galima puoselėti emocinę raidą, kaip žaidimas, piešimas ir pasakos padeda išreikšti emocijas, patirti jausmų raiškos, reagavimo įvairovę, ugdo saviraišką ir pasitikėjimą savimi.
 
Praktikumai ikimokyklinukų pedagogams
 
Kovo 8 d. vakarą švietimo įstaigos direktorės pavaduotoja Daiva Gerdzevičienė ir dailininkė Aistė Kairionienė kviečia į praktikumą „Klasikinių dailės priemonių panaudojimas ikimokyklinukų veikloje, minint Lietuvos šimtmetį“, kuriame parodys, kaip vaikai, dirbdami su klasikinėmis dailės priemonėmis, gali įamžinti Lietuvos atkūrimo šimtmečiui pažymėti skirtus simbolius bei personažus.
 
Kovo 15 d. vakarą  praktikume „Variacijos mozaikos technika“ dalyviai su dizainere Rasa Zdanovičiene kurs darbelius iš paprastų, nebrangių priemonių mozaikos technika ir sužinos, kaip šią veiklą pritaikyti ikimokyklinukams.
 
Kovo 29 d. vakarą psichologė Audronė Bakšienė praktikume „Kaip neperdegti: psichologinės savireguliacijos įgūdžių tobulinimas“ pasakos, kaip mūsų pačių mintys, įsitikinimai veikia mūsų savijautą, suteiks galimybę praktiškai išbandyti įvairius psichologinės savireguliacijos būdus (relaksacijos, vaizduotės, įsisąmoninimo pratimus) įtampai mažinti, vidinei pusiausvyrai atkurti.
Šaltiniai:
Daugiau informacijos apie LVJC organizuojamus seminarus pedagogams – http://lvjc.lt/tikrimokymai/
Jūratė Janavičienė
Tel. (8 5) 205 4705
El. p. 
Jurate.Janaviciene@lvjc.lt
www.lvjc.lt