Emokykla.lt

Ikimokyklinukų pedagogams vasarį – apie vaikų isterijos bei liūdesio įveikimą ir apie matematiką žaidžiant

2017-01-23
Susijusios temos: Pedagogika
Ikimokyklinukų pedagogams vasarį – apie vaikų isterijos bei liūdesio įveikimą ir apie matematiką žaidžiant
Ketvirtadienio vakarais  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų pedagogus į praktinius seminarus apie kūrybišką ugdymą žaidžiaant.
 
Pirmajame vasario mėnesio praktikume edukologė Vilija Malinauskaitė pasakos apie vaikų isterijas – kaip atskirti isteriją nuo manipuliacijos ir padėti vaikui su ja susitvarkyti, isterijos priežastis bei kodėl taip sunku vaikams valdyti savo elgesį, veiksmingą pagalbą, kurią jiems gali suteikti suaugusieji. Praktikumas „Vaikų isterijos: isterija ar manipuliacija? Kaip padėti vaikui?“ vyks vasario 2 d. 18 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.
 
Antrojo praktikumo metu, vasario 9 d., psichologė Audronė Bakšienė dalinsis įžvalgomis bei praktiniais patarimais, kaip padėti liūdinčiam vaikui. Vaikai Lietuvoje nėra laimingi, tyrimai rodo, kad patyčių ir smurto mastas mūsų šalyje nesuvokiamai didelis. Praktikumo dalyviai gilinsis į tai, kaip padėti liūdinčiam, sielvartą ar skausmą patiriančiam vaikui, pastebėti jo kančią ir kaip į ją reaguoti, aptars emocinės paramos teikimo principus. Taip pat apžvelgs keletą vaikų sielvarto priežasčių, pradedant tėvų konfliktais ar skyrybomis, naujo šeimos nario atsiradimu, vienišumo jausmu ir baigiant kasdieniais dalykais, tokiais kaip pamėgto žaislo praradimas...
 
Paskutinį mėnesio ketvirtadienį, vasario 23 d., neformaliojo švietimo pedagogė Skirmantė Šernaitė pasakos apie matematinių vaizdinių formavimą ikimokykliniame amžiuje. Matematiniai vaizdiniai, pasak lektorės, aktyvina vaiko protines galias ir yra būtini jo praktinei veiklai, aplinkos pažinimui ir pasirengimui mokyklai. Vaikai žaisdami žymiai lengviau išmoksta pažinti skaičius ir skaičiuoti. Praktikumo lektorė pristatys kūrybiškus matematinių vaizdinių formavimo metodus, skirtus ikimokyklinukams.
 
Apie praktikumus
Ketvirtadienio vakarais LVJC rengiami praktikumai skirti pedagogams, dirbantiems su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais, taip pat tiems, kas domisi smagiais, kūrybiškais ar žaidybiniais asmenybės ugdymo ir mokymo metodais.
Daugiau informacijos apie LVJC „Tikrų mokymų“ organizuojamus paskaitas, praktikumus, seminarus – http://lvjc.lt/tikrimokymai/