Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Šalčininkų rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogai dalinosi patirtimi, kaip padėti vaikams pažinti, suprasti ir išmokti valdyti jausmus

2019-11-26
Šalčininkų rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogai dalinosi patirtimi, kaip padėti vaikams pažinti, suprasti ir išmokti valdyti jausmus
 
Kai už lango nyku ir pilka, kai į sielą vis įžūliau ima smelktis liūdesys – laikas pasinerti į sudėtingą jausmų pasaulį. Labai svarbu išmokti valdyti jausmus, mokėti juos nukreipti tinkama linkme. Tai ypač aktualu išgyvenant baimę, pyktį, liūdesį, pavydą ir pan. Suaugusiųjų uždavinys padaryti viską, kad šios kartos vaikai pažintų save geriau – tai jiems padėtų tapti labiau savimi pasitikinčiais, pridėtų sėkmės gyvenime.
 
Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, norėdamas pasidalinti gerąja patirtimi, kaip padėti vaikams pažinti, suvokti ir valdyti savo jausmus, lapkričio 21 d. sukvietė 40 ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo mokytojų iš įvairių rajono vietovių: Jašiūnų, Butrimonių, Kalesninkų, Dainavos, Dieveniškių ir, žinoma, Šalčininkų. Juk kartais mums, suaugusiems, atrodo, kad vaikai nenori bandyti susivaldyti ar elgtis tinkamai, tačiau iš tiesų jie tiesiog dar negali to padaryti. Tam, kad jie išmoktų atpažinti savo emocijas ir surastų tinkamus būdus jas išreikšti, reikalinga mūsų pagalba.
 
Seminaras „Vaiko jausmų pažinimas“ prasidėjo „Smalsučių“ grupės parengta jautria menine kompozicija „Jausmų lietuje“. Ruošdamos šią kompoziciją choreografijos mokytoja Irma Jankūnienė bei priešmokyklinio ugdymo pedagogė Janina Radevič siekė vaikams nusiųsti žinutę – būkime jautrūs kito žmogaus išgyvenimams.
 
 
„Bitučių“ grupės auklėtiniai kartu su savo mokytoja Tatjana Laketčenko, diskutuodami, klausydamiesi kūrinėlių bei žaisdami įvairaus pobūdžio žaidimus, atskleidė, kaip jie suvokia pyktį, aiškinosi, kokiais būdais su juo galima kovoti ir jį įveikti.
 
 
Mokytoja Teresa Reginevič, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, dalyviams pristatė turiningą pranešimą „Padėkime vaikams pažinti jausmus“. Ji atskleidė, kaip pasitelkiant literatūrą, pokalbius, diskusijas galima mokyti vaikus pažinti bei kontroliuoti savo emocijas. Ypatingai akcentavo žaidimų svarbą.
 
„Kodėlčiukų“ grupės vaikai, vadovaujami mokytojos Helenos Songin bei meninio ugdymo mokytojos Nataljos Šilobrit, paruošė darželio viešnioms nuotaikingą pasirodymą ir pasiūlė pasivažinėti spalvotu garvežiuku, aplankyti darželio pedagogų parengtą ugdymo(si) priemonių parodą „Jausmų pasaulyje“.
 
 
Išsakydami savo nuomones, išreikšdami pastebėjimus, dalindamiesi dienos įspūdžiais bei savo praktine patirtimi seminaro dalyviai buvo vieningi: „Jausti jausmus yra natūralu ir visai nesvarbu, kokius jausmus jaučia vaikas, jis mums turi išlikti svarbus ir mylimas“.
 
 
Rima Stankevičiūtė
Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui