Emokykla.lt

Pradėtas paraiškų priėmimas dalyvauti programoje „Zipio draugai“

2018-04-03
Pradėtas paraiškų priėmimas dalyvauti programoje „Zipio draugai“
Kviečiame ikimokyklinio ugdymo įstaigas 2018–2019 mokslo metais dalyvauti tarptautinėje programoje „Zipio draugai“. Programa padeda užkirsti kelią priklausomybių, smurto, patyčių, (auto)destruktyvaus elgesio atsiradimui ir gerina bendrą emocinę vaiko savijautą. 
 
Ši emocinių ir elgesio problemų ankstyvosios prevencijos programa skirta ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: ji moko vaikus kalbėti apie jausmus ir juos suvokti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus ir netektis.
 
Programa „Zipio draugai“ skirta 6–7 metų vaikams. Ji vykdoma ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų ikimokyklinėse / priešmokyklinėse grupėse ir pirmosiose  klasėse, prailgintos dienos grupėse, vaikų dienos centruose ir globos namuose. Programa įgyvendinama lietuvių, lenkų ar rusų kalbomis.
 
Programa „Zipio draugai“ Lietuvoje įgyvendinama nuo 2000 metų, pitarus Švietimo ir mokslo ministerijai ir pasirašius bendradarbiavimo sutartį. Programoje jau yra dalyvavę beveik 200 tūkst. vaikų, paruošta daugiau nei 4,7 tūkst. pedagogų.
 
Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, pageidaujančios 2018–2019 mokslo metais įsijungti į programą „Zipio draugai“, kviečiamos nuo šių metų balandžio 3 d. iki gegužės 31 d. atsiųsti programos vykdytojams užpildytą paraišką dalyvauti programoje.
 
Išsamią informaciją ir paraiškos formas rasite www.vaikolabui.lt.
 
Šaltiniai:
Aurelija Okunauskienė, direktorė
VšĮ „Vaiko labui“
Šv. Ignoto g. 5, 01144 Vilnius
El. p. aurelija.ok@vaikolabui.lt
Mob. +370 (699) 20 223
Tel.: 8 (5) 21 21 407
Faksas: 8 (5) 21 21 403