Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Nemokamos Lietuvos kūrėjų knygelės vaikams jau internete

2020-06-01
Susijusios temos: Edukacija Skaitymas
Nemokamos Lietuvos kūrėjų knygelės vaikams jau internete
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų, formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.
 
Projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“ inicijavo vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kartu su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo penkiasdešimt penki gerai žinomi vaikų knygų rašytojai ir iliustruotojai, kurie, susiskirstę kūrybiniais duetais, sukūrė net trisdešimt septynias unikalias istorijas vaikams – „Knygiukus“. Projekto sumanytoja, rašytoja ir iliustruotoja Kotryna Zylė džiaugiasi, kad tiek daug vaikų knygų kūrėjų susivienijo dėl bendro tikslo – padėti vaikams šiuo emociškai sudėtingu laikotarpiu, padovanodami jiems savo kūrybą. „Gegužės pradžioje projektas tebuvo mažutė mintis, o šiandien tai – kūrybos milžinas, atkeliaujantis tiesiai pas jo laukiančius vaikus. Negaliu patikėti, kokio gerumo „išėjo“ „Knygiukai“. Nuo kai kurių jautrumo man šiurpsta oda, kai kurie iš graudumo susuka skrandį į mazgelį, o kai kurie tiesiog verčia iš kojų juoku.“
 
Visos 37 vaikų laukiančios istorijos – labai skirtingos. Vienos pataria, kaip dorotis su sunkumais ir prasta nuotaika, kitos – nerūpestingai pokštauja eilėmis ar net parausti verčiančiomis istorijomis. Yra labai filosofiškai nuteikiančių pasakojimų ir meistriškai suskambėjusių teksto ir vaizdo derinių. Svarbiausia, kad šioje įvairovėje kiekvienas vaikas atras jam patinkantį pasakojimo būdą, ir pamatys, koks spalvingas ir skirtingas gali būti vaikų literatūros pasaulis!
 
Apie projektą ir jo iššūkius geriausiai papasakoti gali patys „Knygiukus“ kūrę dalyviai. Kaip duetams sekėsi dirbti kartu ir kokią žinutę vaikams siunčia Lietuvos rašytojai ir iliustruotojai? 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.