Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Naujienos Naujovė kauniečių šeimoms: nemokama profesionalų pagalba – vienoje vietoje

Naujovė kauniečių šeimoms: nemokama profesionalų pagalba – vienoje vietoje

2018-01-31
Susijusios temos: Kompleksinė pagalba Šeima
Naujovė kauniečių šeimoms: nemokama profesionalų pagalba – vienoje vietoje
Šeima – mūsų namai. Tokiu šūkiu Kauno miesto savivaldybė pradeda ketverių metų projektą „Kauno bendruomeniniai šeimos namai“, skirtą teikti kompleksines paslaugas – psichologinę, psichoterapinę ir socialinę pagalbą – visiems miesto gyventojams. Taip siekiama padėti kauniečių šeimoms spręsti patiriamus sunkumus ir tuo pačiu užbėgti už akių galimoms krizinėms situacijoms.
 
„Mes vis kalbame apie pagrindinį siekį ir savo darbe nuolat stengiamės dėl vieno tikslo – kad Kaune gyventi būtų gera. Tačiau šioje vietoje turime suvokti, jog miestas – tai visi mes. Tad visų pirma, turi būti gera gyventi kiekvieno iš mūsų namuose, šeimose, artimiausioje aplinkoje. Tik tuomet ta pozityvi kauniečių energija bus matoma ir jaučiama visame mieste. Taigi būtent tam ir startuoja projektas, skirtas teikti kompleksines paslaugas Kauno šeimoms“, – sakė Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.
 
Kompleksines paslaugas nemokamai gali gauti visos Kauno mieste gyvenančios šeimos. Atsižvelgiant į jų problematiką bei pagalbos poreikį, paslaugos bus teikiamos visai šeimai, poroms ir individualiai specializuotomis grupėmis suaugusiems, vaikams bei paaugliams.
 
Pagrindiniai projekto uždaviniai – teikti profesionalią specializuotą pagalbą, ugdyti šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, inicijuoti sociokultūrines paslaugas, kurios veiktų prevenciškai ir padėtų išvengti krizių arba jas sėkmingai įveikti.
 
Idėją inicijavusiai Kauno miesto savivaldybei įgyvendinti šį projektą padės visa eilė konkurso būdu atrinktų partnerių – VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centru (PPKC), Kauno apskrities moterų krizių centras, Kauno apskrities vyrų krizių centras, motinos ir vaiko paramos-labdaros fondas „Aušta“, VšĮ „Moters pagalba moteriai“, VšĮ „Actio Catholica Patria“, Kauno arkivyskupijos Šeimos centras bei labdaros ir paramos fondas „Algojimas“.
 
„Daug žmonių gyvena šeimose, kuriose nėra artumo, tarpusavio ryšio. Daugelis gyvena parodomąjį gyvenimą. Socialiniuose tinkluose ir kitur jie pristatinėja save, kaip laimingus, sėkmingus. Tuomet realybė nutolsta nuo mūsų. Kas yra šeima? Tai mūsų namai. Kur kitur pailsėsim, jei ne šeimoj? Jei po visos dienos darbų, grįžę vakare į namus, neberandame vietos, kur atsipalaiduoti, mes labai daug prarandame. Mūsų šeimos neturi būti tik namas, tai turi būti namai. Čia turime galėti pabūti savimi“, – specialiai surengtoje konferencijoje pristatydama projektą kalbėjo PPKC vadovė Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė.
 
Pasak jos, pagalba šeimoms būtina jau vien tam, kad būtų užtikrinta geresnė psichologinė aplinka jų atžaloms: „Šeimoje formuojasi vaikas, todėl ji yra lyg mažutis inkubatorius. Vaikas priima savo aplinką jos nekvestionuodamas. Čia formuojasi pirminės elgesio normos. Todėl šeima yra be galo unikalus ir saugotinas darinys. Tiek vaiko, tiek kiekvieno iš mūsų pagrindinis poreikis – būti mylimam.“
 
Projekto programoje numatyta 12 skirtingo pobūdžio paslaugų – nuo šeimų ar porų konsultacijų, individualaus specialistų darbo su suaugusiais ar vaikais iki pagalbos šeimoms, susiduriančioms su artimojo negalia arba kurių nariai kenčia nuo nepriklausomybių. Taip pat daug dėmesio planuojama skirti pozityvios tėvystės mokymams, dvasiniam šeimų tobulėjimui ir kitoms susijusioms temoms.
 
Visa tai svariai papildys ligšiolinę nemokamų paslaugų sistemą šeimoms, susiduriančioms su pavienėmis krizinėmis situacijomis. 4 metų projektui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 1,8 mln. eurų. Tikimasi, kad per tą laikotarpį pagalbos sulauks gerokai per pusantro tūkstančio gyventojų.
 
Artimiausias ketverių metų laikotarpis, pasak Kauno vicemerės R. Šnapštienės, tėra įžanga į platesnio masto veiklą teikiant socialinę pagalbą šeimoms. Ilgainiui ketinama sukurti vieningą paslaugų šeimai tinklą, jį plėsti bei tobulinti atitinkamai pagal gyventojų poreikius, kad ne tik gerėtų kokybė, bet ir didėtų prieinamumas kiekvienam miestiečiui.
 
„Specialistų darbas su šeimomis šiai dienai ypač svarbus, nes situacija išties kelia didelį susirūpinimą. Per metus pradedama apie du tūkstančiai ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Pavyzdžiui, vien per keturis laisvadienius praėjusių Kūčių ir šv. Kalėdų laikotarpiu pradėta per 80 ikiteisminių tyrimų, dešimtys žmonių pateko į areštines. Tai nėra vien sausi skaičiai. Tai akivaizdūs faktai, jog turime šioje srityje labai daug dirbti, kad situacija keistųsi į gerą. Akivaizdu, kad Kaunas imasi labai reikšmingos iniciatyvos“, – miesto pastangas įvertino Kauno apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nomeda Urbonavičienė.
 
Daugiau informacijos apie projektą ir paslaugas – internete adresu seima.kaunas.lt.
 
Šaltiniai:
Kauno miesto savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Tomas Jarusevičius
Kauno m. savivaldybės administracijos
Ryšių su visuomene skyriaus specialistas
+370 673 02578
Laisvės al. 96, Kaunas
kns_logo