Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Mokymo plaukti gidas – jau internete! Kviečia tėvelius nelaukti, išmokyti vaikus plaukti

2019-06-04
Susijusios temos: Vaiko sveikata
Mokymo plaukti gidas – jau internete! Kviečia tėvelius nelaukti, išmokyti vaikus plaukti
Nuo šiol internete galima rasti gidą tėvams „Kaip išmokyti vaiką plaukti?“. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) kartu su treneriais parengtame gide pasakojama bei praktiškai rodoma, kaip išmokyti vaikus plaukimo elementų, padėsiančių būti saugesniais vandenyje.
 
Prasidėjusi vasara vilioja atsigaivinti vandens telkiniuose. Vieniems – tai pramoga, o kitiems – didelė rizika, dėl plaukimo įgūdžių stokos. Tėveliai, norintys, kad vandens pramogos išliktų pramogomis, skatinami suklusti.
 
Jeigu ūgtelėjęs vaikas nemoka plaukti ir nėra galimybių to išmokti su treneriu, verta imtis iniciatyvos ir išmokyti pagrindinių plaukimo elementų patiems. Pasak trenerių, tai padaryti nėra sudėtinga – reikia tik žinoti nuo ko pradėti ir kuria linkme judėti.
 
Gide detaliai aiškinama, kaip išmokyti vaikus taisyklingai plūduriuoti, slinkti, įkvėpti ir iškvėpti, atlikti rankų ir kojų judesius vandenyje, juos derinti prie kvėpavimo. Taip pat atkreipiamas dėmesys į dažnai pasitaikančias klaidas, pasakoma kaip jų išvengti.
 
Pagal minėtas gaires galima mokyti 4-erių metų ir vyresnius vaikus. Mažesni vaikai dar nėra pasirengę savarankiškai judėti vandenyje. Jų draugystė su vandeniu prasideda labai pamažu, dažniausiai tik žaidžiant.  
 
Ar tokiu būdu galima mokyti ir suaugusiuosius? Tikrai taip! Tik norimam rezultatui pasiekti, gali prireikti daugiau laiko. Vaikai gerokai imlesni mokymui plaukti... Jų įgimti plaukimo ir nėrimo refleksai dar nespėję visiškai užsimiršti.
 
Plaukimo gidas yra skirtas visiems tėvams ir kiekvienam, norinčiam išmokyti pagrindinių plaukimo elementų ar taisyklingai atnaujinti įgūdžius. 
 
 
Šaltiniai:
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0