Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Metų mokytojai apdovanojimus priėmė kaip viso gyvenimo padėką

2020-10-07
Metų mokytojai apdovanojimus priėmė kaip viso gyvenimo padėką
O klasėje atrodys
Taip, kaip buvę:
Seni suolai eilėm,
Juoda lenta…
Ir sakinys –
Lyg užrašytas vakar –
Su ta pačia gramatine klaida.
 
Šia, turbūt visiems gerai žinoma, Vygando Telksnio ir Remigijaus Baltrušaičio daina „Mano senai mokyklai“, atliekama Vlado Bagdono, Valdovų rūmuose spalio penktąją pradėtas Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys, kuriame įteiktos premijos šešiems Metų mokytojams: Meilės Lukšienės premijos laureatui, lituanistinio švietimo mokytojai (dirbančiai ne Lietuvoje); apdovanoti bendro Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei portalo „Delfi“ projekto „Ačiū už pamokas“ laimėtojai.
„Jūsų rankose ir pro jūsų akis praeina didelė dalis žmogaus gyvenimo – vaikystė, paauglystė, jaunystė – trys svarbiausi žmogaus kūrimosi etapai. Jūsų dėka jis išeina į didįjį gyvenimą, nuo jūsų, nuo tos aplinkos, kurią kuriate kartu su vaikais, daug kas priklauso. Vaikai priklauso nuo jūsų, jūs – nuo vaikų. Turėkite tą priklausomybę nuolatos. Tai vienintelė pasaulyje geroji priklausomybė. Būkite su mokiniais griežti ir atlaidūs, būkite su jais laimingi“, – mokytojams, dėstytojams, jų vadovams ir visiems, dirbantiems švietimo srityje, linkėjo V. Bagdonas.
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, sveikindamas pedagogus kalbėjo: „Turime puoselėti mokytojo santykį su mokiniu – dar neaišku, kuris iš kurio daugiau semiasi, nes mokytojas laimingas tada, kai laimingi jo vaikai. Kelią į laimę jie atranda suaugusiųjų gyvenime, kai tas kelias sklandus, žinoma, kupinas išbandymų, bet jame mokytojas mato dalelę savęs ir džiaugiasi, jei prisidėjo prie to, kad žmogaus kelias būtų sėkmingas. Mokytojo darbas – geriausias kelias kurti ateitį, kurti mūsų tėvynę. Ugdyti asmenybę – visapusę, atsparią, kuri turi charakterį, geba būti savarankišku žmogumi, piliečiu; kurti klestėjimą sau, savo kraštui.“
 
Premjero Sauliaus Skvernelio sveikinimo žodžius perdavė jo patarėjas Lukas Savickas, teigdamas, kad švietimo kokybei turbūt nėra svarbesnio aspekto negu mokytojas: galime sukurti geriausių programų, vadovėlių, sistemų, įrankių, bet jei prieš auditoriją nestovės geriausias mokytojas, rezultatų nepamatysime. „Ne vienerius metus kalbame apie mokytojo prestižą, apie tai, kaip jį reikėtų stiprinti. Tam, ko gero, nėra vieno ir aiškaus recepto – yra daugybė būdų, elementų, turi prisidėti daug žmonių. Viena vertus, reikia tokių mokytojų kaip jūs, kita vertus – valdžios sprendimų, kurie padėtų arba netrukdytų tam procesui vykti, tačiau reikia ir tokių renginių, kaip šis, kurie stiprina motyvaciją“, – sakė premjero patarėjas. 
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt.