Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

„Knygiukai“ – ypatinga garsių knygų kūrėjų dovana Lietuvos vaikams

2020-05-13
Susijusios temos: Šeima Kūrybingumas Skaitymas
„Knygiukai“ – ypatinga garsių knygų kūrėjų dovana Lietuvos vaikams
Pastaruoju metu turbūt ne vienam vaikus auginančiam ar su vaikais dirbančiam žmogui teko susidurti su karantino mestais iššūkiais. Net ir laisvėjant suvaržymams emocinė atmosfera šeimose dar ilgam gali išlikti įaudrinta ne tik realaus nerimo dėl viruso plitimo, bet ir įtampų dėl išsibalansavusios buities, ekonominių sunkumų.
 
2020 m. Lietuvoje paskelbti vaikų emocinės gerovės metais. Visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą bei imtis iniciatyvų, padėsiančių vaikams tą gerovę sukurti. Todėl vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, kartu su VšĮ „Vaiko psichologijos centru“ ir tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, pakvietė Lietuvos vaikų knygų kūrėjus susiburti vardan bendro tikslo ir sukurti „Knygiukus“ – nemokamas parsisiunčiamas knygeles, kurios padės vaikams, tėvams ir ugdytojams įveikti sunkų etapą skaitant žinomų autorių sukurtas istorijas!
 
Literatūrologė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė mano, kad retai susimąstome, jog teisė į kultūrą (ir literatūrą kaip vieną jos šakų) yra pamatinė vaikų teisė, įrašyta Vaiko teisių konvencijoje. „Negana to, kad paskutinius porą mėnesių situacija pasaulyje daugeliui apribojo šią teisę, atsiskleidė dar vienas dalykas – sužinojome, kiek daug vaikų neturi net kompiuterio ir interneto, ką jau kalbėti apie knygas, kurios daugeliui – prabangos dalykas. Ir, deja, mūsų valstybė nėra tokia turtinga, kad kiekvieną savo pilietį-vaiką aprūpintų knygomis. Tad gauti kad ir mažą knygiuką, bet turėti jį savo ir sau – jau žingsnis link to, kad gerbiame, vertiname ir stengiamės užtikrinti vaikų pamatines teises,“ – įsitikinusi I. Mitunevičiūtė.
 
„Knygiukas“ – tai rašytojo ir iliustruotojo dueto sukurta istorija, skirta 4–9 metų vaikams, papasakota iš vieno A4 formato lapo išlankstomoje šešių puslapių knygelėje. Ją parsisiųsti, atsispausdinti ir susilankstyti galės bet kuris namuose esantis vaikas. Kiekviena knyga kažką duoda skaitytojui – nuotykių, supratimo, jausmo, kad esi ne vienas, kad yra tokių pačių ar panašių į tave, jausmo, kad tave kažkas supranta, juoko, grožio, įkvėpimo. „Knygiuko“, kaip ir bet kurios kitos knygos, tikslas yra perteikti knygelės kūrėjų mintį, emociją ar jausmą, skiriasi tik apimtis – „Knygiukuose“ pasakojamos vos šimto žodžių istorijos.
 
Daugiau skaitykite svietimonaujienos.lt
 
MTC inf.