Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

4-tą kartą startuojantis „Ankstukų“ projektas pristato 10 dalių terapinę pasaką

2016-03-02
Susijusios temos: Šeima
4-tą kartą startuojantis „Ankstukų“ projektas pristato 10 dalių terapinę pasaką
Kovo 1 dieną visoje Lietuvoje prasidėjo ketvirtasis paramos projekto „Ankstukai“, skirto neišnešiotiems naujagimiams, etapas, truksiantis 2 mėnesius. „Ankstukai“ drauge su psichologe ir pasakų kūrėja Viktorija Grigorjeva visiems Lietuvos vaikams ir jų tėveliams dovanoja pirmąją lietuvišką 10 dalių terapinę pasaką „Šviesuliukai“.
 
Pasakų kūrėja V. Grigorjeva atskleidžia, kad „Šviesuliukų“ pasaka – tai neįprasta istorija apie anksčiau laiko gimusius kūdikius, viltį ir besąlygišką meilę.
 
„Tai pasakojimas apie kovotojus – mažus ir didelius. Kiekvienam iš mūsų „Šviesuliukai“ suteikia galimybę leistis į pačias netikėčiausias keliones po stebuklingą ir trapų laukimo pasaulį, nauju žvilgsniu išvysti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikelio laukiantys tėvai ir pats mažylis“, – aiškina pasakos autorė.
 
Vienos iš paramos projekto iniciatorių, neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkės Astos Speičytės-Radzevičienės teigimu, idėja kurti „Ankstukų“ pasakas gimė įvertinus jų gydomąjį terapinį poveikį.
 
„Terapinės pasakos gali suteikti jėgų ir padėti įveikti gyvenimo iššūkius ne tik ankstukams, bet ir kiekvienam iš mūsų, todėl jau kurį laiką svarstėme apie jų sukūrimą. Mums pavyko suburti puikią komandą, pasakas įgarsinti padėjo „Ankstukų“ ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė ir kino bei televizijos režisierius Virgilijus Kubilius, taigi nekantraujame, kol jas išgirs mažiausių Lietuvos kūdikių bičiuliai“, – pasakoja A. Speičytė-Radzevičienė.
 
Visi, norintys  išgirsti terapinę pasaką „Šviesuliukai“, kviečiami užsukti į internetinę svetainę http://ankstukai.lt/pasakos. Kiekvienas norintis turės galimybę išklausyti ir parsisiųti „Šviesuliukų“ pasakojimus bei taip paremti mažiausius Lietuvos kūdikius.
 
Taip pat nuo kovo 1 d. iki gegužės 1 d. ankstukus paremti bus galima perkant specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose, aukojant akcijai skirtose dėžutėse prekybos centro kasose arba visus metus skiriant paramą SMS žinute numeriu 1670 ir pavedimu į sąskaitą.
 
Neišnešiotiems kūdikiams skirtą paramos projektą „Ankstukai“ inicijuoja neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojas „Johnson`s Baby“. Pirmojo paramos projekto etapo metu ankstukams paaukoti 24,6 tūkst. eurų, antrojo – 42 tūkst. eurų, o trečiojo – 32 tūkst. eurų.
 
Lietuvoje kasmet apie du tūkstančiai arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. 1993 m. Lietuvoje išgyvendavo tik 12 proc.  neišnešiotų naujagimių, sveriančių nuo 500 iki 999 g, šiandien – 66 proc. Ankstukų, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc.
Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai“: www.ankstukai.lt.
Kontaktai: Asta Speičytė-Radzevičienė, neisnesiotukas@gmail.com, 8 615 57028.
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/users/ikimokyklinis/tmp) in Unknown on line 0