Emokykla.lt

Iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams" kviečia bendradarbiauti

2012-11-21
 Iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams" kviečia bendradarbiauti
Maloniai kviečiame prisidėti prie „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“, kurią globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, LR Švietimo ir mokslo bei kultūros ministerijos, įgyvendinimo ir tapti skaitymo balsu vaikams iniciatyvos ilgalaikių programų lyderiais arba koordinatoriais, taip pat dalyvauti programose „Skaitančios mokyklos“, „Skaitantys vaikų darželiai“.
 
„Visa Lietuva skaito vaikams“ - tai nauja švietėjiška ir socialinė iniciatyva (Lietuvoje – nuo 2011 m.), ilgalaikis skaitymo balsu vaikams skatinimo projektas, skirtas visos Lietuvos žmonėms, besirūpinantiems mūsų šalies ateitimi. Iniciatyva yra įgyvendinama Lietuvai pasirašius tarptautinę deklaraciją „All of Europe reads to kids“. Iniciatyvos programas įgyvendina į iniciatyvą įsijungę Lietuvos ugdymo, kultūros, globos įstaigų pedagogai, bibliotekininkai, mokinių tėvai, visuomeninių organizacijų, bendruomenių nariai, kurie tampa programų lyderiais ir koordinatoriais. Minėti asmenys skleidžia iniciatyvos idėjas, inicijuoja ir organizuoja skaitymo balsu renginius, akcijas, veda seminarus, mokymus savo vietos įstaigoje, bendruomenėje (lyderis) arba įvairiose ugdymo, kultūros ir kitose įstaigose rajono / regiono lygiu (koordinatorius). Lyderiai / Koordinatoriai turi galimybę dalintis patirtimi, idėjomis, žiniomis apie vaikų literatūrą, skaitymo metodiką ir didaktiką, bendradarbiauti su kitais iniciatyvos lyderiais / koordinatoriais. Lyderio / Koordinatoriaus veikla yra savanoriška ir neatlygintina.
 
Programų „Skaitančios mokyklos“, „Skaitantys vaikų darželiai“ esmė – kasdienio skaitymo balsu metodo taikymas ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose, siekiant ugdyti protingus ir emociškai sveikus vaikus. Šiomis programomis siekiama apjungti vaikų darželius, mokyklas, ugdymo centrus, kuriuose kasdien skaitoma balsu vaikams ir kurios skatina tėvelius, globėjus skaityti balsu namie. Tai programos, kurių dalyviai turi galimybę kryptingai diegti skaitymo balsu iniciatyvą savo įstaigoje, dalintis patirtimi, idėjomis, žiniomis apie vaikų ir jaunimo literatūrą, skaitymo metodiką ir didaktiką, bendradarbiauti su kitomis kasdienį skaitymą propaguojančiomis įstaigomis. Norinčius tapti „Mažojo Princo fondo“ iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ lyderiais, koordinatoriais bei programų „Skaitančios mokyklos“, „Skaitantys vaikų darželiai“ dalyviais, kviečiame registruotis!
 
Tapti skaitymo balsu vaikams iniciatyvos programų lyderiais arba koordinatoriais, dalyviais gali tie asmenys ir tos ugdymo, kultūros, vaikų globos įstaigos, bendruomenės, visuomeninės organizacijos, kurios jau skleidžia skaitymo balsu vaikams idėjas ir rengia skaitymo balsu akcijas, projektus, taip pat ir tos, kurios tai ketina daryti ateityje. „Visa Lietuva skaito vaikams“ programos yra ilgalaikės, pildyti ir siųsti iniciatyvos programų dalyvių, lyderių / koordinatorių paraiškos formas galima ištisus metus.
 
Daugiau informacijos apie registraciją, paraiškų formas bei kitus dokumentus rasite čia.
 
Kas dieną skaitydami vaikams, suaugusieji itin veiksmingai padeda jiems sukaupti gausų žodyną, be formalių pamokų ir pratimų išmokti teisingos gramatikos ir sintaksės, lavinti kalbą.Skaitymas balsu taip pat yra veiksmingas būdas ugdyti žmogų, turintį gausių žinių ir vaizduotę, etiškai besielgiantį, gebantį mąstyti, nes skaitant, kalbantis apie knygose aprašomus dalykus vaikas mokomas skirti gėrį nuo blogio. Atsakingas skaitymas balsu kasdien vaiko malonumui – kokybiškai ir prasmingai praleistas laikas kartu, vaiko emocinės sveikatos garantas ir nepamainoma investicija į vaiko ateitį.
 
Prisijunkite prie skaitymo balsu vaikams iniciatyvos! Tikimės vaisingo bendradarbiavimo!
 
Pagarbiai
"Visa Lietuva skaito vaikams" komanda
Šaltiniai:
Apie iniciatyvą ir skaitymo balsu vaikams naudą, būdus ir kt. rasite svetainėje www.visalietuvaskaitovaikams.lt