Emokykla.lt

Projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ finansuojamo modelio įgyvendinimas Kėdainių lopšelyje-darželyje „Varpelis“

2014-04-30
Susijusios temos: Projektai Ugdymo įstaigos
Projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ finansuojamo modelio įgyvendinimas Kėdainių lopšelyje-darželyje „Varpelis“
Jolita MILIŠKEVIČIENĖ, direktorės pavaduotoja ugdymui
Kėdainių lopšelis-darželis „Varpelis“
„Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visada būti kuo nors užsiėmusį ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.“ (P. Coelho)
 
Kėdainių lopšelis-darželis „Varpelis“ įsikūręs šalia gražaus Gegučių parko. Įstaigoje veikia 3 lopšelio, 6 ikimokyklinio ir 2 priešmokyklinio ugdymo grupės. Įstaigos vadovė Danutė Vaičiulienė savo sukaupta pedagoginio ir vadybinio darbo patirtimi dalijasi su įstaigos darbuotojais. Taigi, jos paskatinti, nusprendėme dalyvauti projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra (IPUP)“ paskelbtame konkurse.
 
Įstaigoje kelerius metus veikia iniciatyvinė Projektų rengimo darbo grupė. Ilgai mąstėme, kuo sudominti tėvelius ir vaikus. Viena mūsų iniciatyvų – lankstesnis įstaigos darbo laikas: dirbame iki 19 val. Atlikome anketinę apklausą. Apklausos rezultatai parodė: respondentai norėtų, kad įstaiga dirbtų ir savaitgalį, būtų organizuojama vasaros stovykla. Taip gimė idėja modeliui „Šešių dienų darbo savaitė su vieno mėnesio vasaros stovykla“.
 
Kaip mums sekasi?
Šeštadieniais dirbti pradėjome 2013 m. rugsėjo mėnesį. Atsižvelgdami į tėvų poreikius, dirbame nuo 7.30 iki 17.00 val. Kiekvienąkart vaikų laukia vis kita tema, nauja ir įdomi veikla. Labiausiai mėgstamos sporto pramogos: vaikai rungtyniauja, žaidžia judriuosius žaidimus, dalyvauja estafetėse.
 
Kita labai mėgstama ir laukiama vaikų veikla – bandymai, kuriuos parengiame labai įvairius: kepame sausainius, gaminame įvairių mišrainių, lipdome pasakų veikėjus, atliekame eksperimentus su vandeniu, darome puokštes, piešiame ant šviesos stalų. Taip ugdomas vaikų kūrybingumas, noras bendrauti, estetikos pojūtis.
 
Kiekvienas šeštadienis ypatingas tuo, kad vaikai ateina pas mylimas ir mylinčias vaikus pedagoges, kur jų laukia įdomi, nesikartojanti, skatinanti vaikų kūrybingumą, aktyvumą ir sveiką gyvenseną veikla.
 
Tikimės, kad mūsų vasaros stovykla įtvirtins sveikos gyvensenos įgūdžius, bus labai įdomi ir išmani.