Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  

Dienos stovykla „Vasara be rūpesčių“ Šilutės lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“

2014-07-08
Susijusios temos: Projektai
Dienos stovykla „Vasara be rūpesčių“ Šilutės lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“
Reda JAKIENĖ, priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Šilutės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“
Svarbu, kad vaikai ateina į jiems įprastą ir saugią aplinką, kur gali bendrauti su pedagogėmis ir draugais, kur jų laukia įdomi, nesikartojanti, kūrybingumą, aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinanti veikla.
Vasara – atostogų ir poilsio metas. Duris užveria ne tik mokyklos, bet ir darželiai atsisveikina su priešmokyklinukais, būsimais pirmokėliais. Atostogų metu vaikams labai svarbu pailsėti, sustiprėti, įgyti naujų įspūdžių. . Ne visi vaikai turi senelius, tad dirbančių tėvų vaikai  dažnai lieka namuose  vieni be priežiūros, ar su  vyresniais broliais, seserimis. Daugiabučių namų kiemuose trūksta vaikų  žaidimo aikštelių, smėlio dėžių, o laiko leidimas prie televizoriaus ar kompiuterio tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas. Tad kuo užimti vaikus vasarą?
 
Šilutės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ dalyvavo projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra (II etapas)“ skelbtame inovatyvių ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelių atrankos konkurse ir gavo finansavimą savo pateikto modelio įgyvendinimui. Tai – dienos stovykla „Vasara be rūpesčių“, skirta tiems ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurių tėvai vasarą užimti darbe.
 
Stovykla veiks visą vasarą, darbo dienomis nuo 8 iki 12 val. Siekiame vaikams suteikti saugų, turiningą, judėjimo poreikį tenkinantį laisvalaikį. Pirmąją veiklos dieną paskelbėme stovyklos pavadinimo konkursą ir tapome „Bumbuliukais“, kurių kaskart  laukia vis nauja ir įdomi veikla.
 
Labiausiai vaikai mėgsta  sporto pramogas: rungtyniauja, žaidžia judriuosius žaidimus, dalyvauja estafetėse. Nepamiršome aktualios šiandienos problemos – atliekų rūšiavimo ir jų antrinio panaudojimo. Išpakavę naujus žaislus lauke organizavome „Spalvų kelionę“, piešėme ant pakuočių, lankstėme, kūrėme įvairius darbelius, o iš tuščius mineralinio vandens butelius pritaikėme kėglių žaidimui.
Kita labai vaikų mėgiama ir laukiama veikla – bandymai ir stebėjimai. Naudodami mikroskopus ir įvairius didinimo stiklus stebėjome augalus, vabzdžius, aplinką. Vykome į Klaipėdos rajone esantį gamtininkų centrą „Mini Zoo“, kur vaikai susipažino su gyvūnais,  jų auginimo ir laikymo sąlygomis. Vaikus labai sudomino liūtai.baltieji tigrai,  beždžionės ir danieliai, kuriuos vaikai galėjo pamaitinti ir paglostyti.
Praėjo pirmasis modelio „Vasara be rūpesčių“ įgyvendinimo mėnuo, o ateityje laukia naujos veiklos: koncertai, konkursai, išvykos prie upės ir į mišką, ekskursijos į „Vinetų kaimą“, Ventės ragą. Svarbu, kad vaikai ateina į jiems įprastą ir saugią aplinką, kur gali bendrauti su pedagogėmis ir draugais, kur jų laukia įdomi, nesikartojanti, kūrybingumą, aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinanti veikla. Įgyvendindami ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelį „Vasara be rūpesčių“ ir užimdami ikimokyklinio amžiaus vaikus padedame dirbantiems tėvams.
 
Daugiau apie Šilutės lopšelį-darželį „Žvaigždutė":
Daugiau apie inovatyvių ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelių įgyvendinimą: