Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-02-14 Dvejų metukų dukrytė nuolat sako, kad nemyli mamytės, o myli tik tėtuką ir sesę. Kaip elgtis?
Dvejų metukų dukrytė nuolat sako, kad nemyli mamytes, o myli tik tetuką ir sesę. Aš iki šiol ją net savo pienu maitinu, miegame vienoje lovoje. Būna atvejų, kad subaru ir tikrai esu griežtesnė už tetuką (tetukas retai būna kartu ir viską leidžia, nieko nedraudžia). 
 
2012-02-14
 
Atsako psichologė Dovilė Jankauskienė
 
Jūsų dukrytė myli jus ir be jūsų sunkiai gyventų. Gana anksti rado mygtuką per kurį gali jus valdyti. Kokius jausmus jums kelia tas pasakymas nemyliu: pyktį, liūdesį, baimę, nerimą? Jums svarbu suvokti kokius jausmus kelia tas ”nemyliu” ir gali būti, kad tai bus jūsų dukros jausmai.
 
Ar jūsų dukra yra pati girdėjusi, kad kas nors jos nemyli dėl kokių nors priežasčių? Gal tai tik būdas išreikšti savo nepasitenkinimą. Nes 2 metų vaiko dar nelabai turtingas žodynas, nedidelė vaiko emocinė branda.
 
Gal per daug iš jos reikalaujate? Jei darome prielaidą, kad “nemyliu” reiškia nepasitenkinimą, galite vaikui padėti įvardindama, kas vyksta iš tikrųjų: ”man atrodo, tu nori to daikto ir pyksti”, arba gali būti, kad tau liūdna, mes ten negalime eiti”. Suaugusiam žmogui svarbu išlikti suaugusiu, pasistengti nereaguot į vaiko jausmus taip pat. “Aš tavęs nemyliu, o aš tavęs tada nemylėsiu”.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje