Emokykla.lt
D.U.K.
2012-06-11 Kaip elgtis su vaiku, kuris neklauso ir atsišneka?
Kaip elgtis su 4 m. vaiku, kuris neklauso ir atsišneka? Vaikas darželyje lyg angeliukas, o namie tikras velniukas? Atsišneka į tėvų pasakymus, neklauso ir nereaguoja. O pabarus ar pasakius griežtesnį žodį ima verkti?
 
2012-06-11
 
Atsako psichologė Dovilė Jankauskienė
  
Vaikas elgiasi visai normaliai. Darželis vaikui yra sunkus darbas, kurio metu prisikaupia įvairiausių emocijų ir nelabai yra galimybių jas išvėdinti. Gali būti, kad vaikas jau ir turi patirtį, kad darželyje jo slegiančių jausmų niekas nepriims. Taigi lieka tuos jausmus kaupti.
 
Keturmečio kaupiamų emocijų, įspūdžių, santykio patyrimų rezervuaras ne toks jau ir didelis. Aišku, auklėtojos ir galėtų skatinti vaiką po truputį tas emocijas paleisti, tačiau vaikui gali būti nesaugu. Namuose su mama, su kitais artimaisiais - jau kitos galimybės. Čia vaikas atsipalaiduoja ir visa kas susikaupė iškrauna mamai. Tai matosi elgesyje, svarbu tuos jausmus priimti.
 
Mamos funkcija tokia ir yra - paimti vaiką bauginančias emocijas, jas perdirbti ir grąžinti jau ne tokias baisias vaikui. Kaip tai vyksta: vaikas rodo savo pyktį, liūdesį, nerimą, o mama neslopina, neliepia nusiraminti, išreiškia supratimą: “man atrodo, esi supykęs”, arba “rodos buvo sunki diena”, priima vaiko jausmus, tada išklauso istoriją, tada apkabinimas ar maloni veikla ir toliau ramiai gyvenate. Vadinamas vaiko blogas elgesys visada yra vaiko prašymas pagalbos, jis jau vienas nesusitvarko.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje