Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-03-10 Ar privačiam darželiui bus skiriamas finansavimas, jei švietimo skyrius nepritaria darželio steigimui?
Ar aš galiu Biržų mieste steigti darželį? Biržuose yra daug ikimokyklinio ugdymo įstaigų, jose net trūksta vaikų. Ar privačiam darželiui bus skiriamas finansavimas, nes švietimo skyrius nenori, kad steigčiau darželį mieste?
 
2012-03-10
 
Atsako UAB „Peritus sprendimai“ teisininkė ekspertė A. Petrauskaitė
 
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad valstybės parama, t.y. ikimokyklinio ugdymo krepšelis, yra skiriamas tiek valstybinėms, tiek privačioms ugdymo įstaigoms.
 
Jeigu nuspręstumėte steigti ikimokyklinio ugdymo įstaigą Biržų mieste, galėtumėte pretenduoti į valstybės paramą, t.y. ikimokyklinio ugdymo krepšelį, kuris yra skirtas 4 valandoms per dieną. Nuo 2011 m. visos registruotos ugdymo įstaigos gali gauti valstybės paramą – vadinamąjį ikimokyklinio ugdymo krepšelį.
 
Tačiau siekiant gauti valstybės paramą neužtenka tik įsteigti ugdymo įstaigą, ją dar reikės įregistruoti švietimo sistemoje, taip pat užregistruoti, kiek vaikų lanko šią ugdymo įstaigą. Tik įvykdžius visas šias sąlygas galima gauti valstybės teikiamą finansavimą.
 
Visi steigimo žingsniai yra aprašyti Portalo naujienų skiltyje Švietimo ir mokslo ministerija informuoja.
 
Dėl steigimo žingsnių:
 • Norint įsteigti darželį, pirma Jums reikėtų kreiptis į Biržų miesto Visuomenės sveikatos priežiūros centrą ir konsultuotis dėl galimybės pritaikyti pastato patalpas ikimokykliniam ugdymui.
 • Taip pat, norint įsteigti privatų darželį privačiame name turi būti pakeista statinio paskirtis – statinio viešajame registre nurodytas statinio naudojimo tikslas. 
 • LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 buvo patvirtinta Lietuvos higienos norma HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Minėtoji higienos norma nustato, kad ikimokyklinio ugdymo įstaiga gali veikti tik gavusi leidimą‑higienos pasą. LR Sveikatos apsaugos ministro 2010-07-13 įsakymu Nr. V-632 patvirtintos „Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklės“, kurios palengvino leidimo-higienos paso išdavimo tvarką. 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje