Emokykla.lt
D.U.K.
2012-07-10 Ar valstybė teikia paramą trumpalaikes ugdymo ir priežiūros paslaugas teikiančiai įstaigai?
Kurortiniuose miestuose ikimokyklinėse įstaigose vaikų yra ne per daugiausiai ir jų vis mažėja. Įvedamas ikimokyklinuko krepšelis visai sužlugdys šias nedidelių miestelių ikimokyklines įstaigas. Į šiuos miestus vasarą suvažiuoja šeimos su vaikais iš visos Lietuvos, kartais jie norėtų keletą valandų praleisti be vaikų ar nuvesti savo vaiką į užsiėmimą, kur vaikas galėtų turiningai praleisti laiką. Vaiko buvimas įstaigoje valandinis. Ar galima valstybės parama tokias paslaugas teikiančiai įstaigai (privačiai ar valstybinei), pvz., kaip krepšelio dalis arba taikoma kokia nors lengvata ir pan.? 
 
2012-07-10
 
Atsako Švietimo ir mokslo ministerijos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo vyr. specialistė Ilona Grigaravičienė
 
Pirma, neaišku, kokias paslaugas Jūs norėtumėte teikti – priežiūros ar ugdymo. Valstybės paramą, t.y. ikimokyklinio ugdymo krepšelį, kuris skirtas 4 valandoms, būtų galima gauti, jei apsispręstumėte teikti ugdymo paslaugas. Nuo 2011 m. visos registruotos ugdymo įstaigos gaus valstybės paramą – vadinamąjį ikimokyklinio ugdymo krepšelį. Vadinasi, neužtenka įsteigti ugdymo įstaigą, ją reikia įregistruoti švietimo sistemoje ir užregistruoti, kiek vaikų lanko Jūsų ugdymo įstaigą – tik tokiu atveju galima gauti valstybės paramą. Ikimokyklinio ugdymo krepšelis yra skiriamas tiek valstybinėms, tiek privačioms ugdymo įstaigoms.
 
 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje