Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-11-23 Ar ikimokyklinio ugdymo įstaiga turi atnaujinti privalomojo sveikatos draudimo sutartį?
Šiandien ikimokyklinę įstaigą lankantys vaikai, kaip ir visi kiti vaikai yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, juos draudžia valstybė. Sakykite prašau, ar mes, kaip ikimokyklinė ugdymo įstaiga, turime atnaujinti draudimo sutartį, keliems metams ji galioja, kur ir į ką mes turime kreiptis tuo klausimu?
 
2012-11-23
 
Atsako UAB "Peritus sprendimai" teisininkas ekspertas Andrius Šiaudinis
 
Privalomasis sveikatos draudimas – valstybės nustatyta asmens sveikatos priežiūros ir ekonominių priemonių sistema, garantuojanti privalomuoju sveikatos draudimu draudžiamiems asmenims, jog įvykus draudiminiam įvykiui, jiems bus suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos bei kompensuotos išlaidos už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones.
  
LR sveikatos draudimo įstatyme nustatyta, jog asmenys iki 18 metų yra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Už privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Su ikimokykline ugdymo įstaiga privalomojo sveikatos draudimo sutartis nėra sudaroma.
  
Išsamesnės informacijos dėl privalomojo sveikatos draudimo galima kreiptis į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos teritorinius skyrius arba Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigas, taip pat į teritorines ligonių kasas.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje