Emokykla.lt
D.U.K.
2014-09-19 Kaip padėti vaikui, jei jis, būdamas beveik 6 metų, nemėgsta bendrauti su bendraamžiais ir nežaidžia su žaislais. Turi bendravimo sutrikimą. Į paruošiamąją grupę eiti nori, bet ten daro, ką nori. Ar galima vaiką išmokyti bendrauti?
Atsako dr. Sigita LESINSKIENĖ, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos Vaikų psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centro docentė

Iš to, ką jūs rašote apie savo vaiką, įtarčiau, kad jis gali turėti socialinio bendravimo sutrikimų, ir rekomenduočiau konsultuotis su vaikų ir paauglių psichiatru. Jei norite, galite kreiptis privačios konsultacijos į mane ar kitą pasirinktą privačiai konsultuojantį gydytoją.
 
Nemokamai pagalbos galėtumėte kreiptis į psichikos sveikatos centro (pagal gyvenamąją vietą, dažniausiai poliklinikoje) dirbantį vaikų ir paauglių psichiatrą. Jei kiltų sunkumų susirasti specialistą, patarimo ir pagalbos kreipkitės į savo vaiko gydytoją (pediatrą ar šeimos gydytoją). Manyčiau, kad pasitarti su specialistais būtina, nes artėja mokyklos laikas, todėl reikėtų suskubti išsiaiškinti situaciją, kad tinkamai atlieptumėte vaiko poreikius ir ypatumus.
 
Dr. Sigita LESINSKIENĖ konsultuoja privačiai Psichikos sveikatos klinikoje, tel. 8 686 17 550, el. paštu sigita.lesinskiene@mf.vu.lt.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje