Emokykla.lt
D.U.K.
2014-05-27 Kaip parengti vaiką lankyti darželį?
Auginu trynukus – du berniukus ir mergaitę. Jiems dabar treji su puse metų; nuo rudens ketiname leisti į darželį. Turime dar laiko pasiruošti, bet kaip tai padaryti tinkamai? Ką akcentuoti, kaip paaiškinti, kad nebebus šalia mamos ir tėčio, artimųjų, su kuriais jie iki šiol buvo visą laiką, ir pan.?

2014-05-27
 
Atsako dr. Sigita LESINSKIENĖ, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos Vaikų psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centro docentė
 
Smagu, kad domitės ir norite padėti savo vaikams. Kai rašote „kad nebebus šalia mamos ir tėčio, artimųjų, su kuriais jie iki šiol buvo visą laiką“, tai atspindi jūsų mintis: labai nerimaujate dėl atsiskyrimo. Labai svarbu tėvams į atsiskyrimą nuo vaikų reaguoti ramiai, pasitikint juos paleisti, tada ir vaikai jaus tą ramybę, saugumą.
 
Kad būtų lengviau apsiprasti, siūlyčiau vaikus nuvesti vasaros pradžioje į darželį, parodyti, kaip jis atrodo, bent kieme pabūti. Jie pamatys žaidžiančius vaikus, darželio aplinką. Jei yra galimybė, būtų gerai juos atvesti ir į grupę darželyje, parodyti, kaip čia yra. Tada per vasarą jie pamažėle ruošis darželiui, bent žinos, kaip ten atrodo. Bus lengviau atėjus į darželį, nes jie jau bus matę, kaip viskas atrodo. Pasitikėkite darželiu, auklėtoja, aplinka, tada ir vaikai jaus ramybę ir tėvų tvirtumą darželio klausimu. Linkiu sėkmės.
 
Rekomenduojame paskaityti:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje