Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2014-05-05 Kuo remiantis nustatyti darbuotojo pedagoginio darbo stažą?
Kuo remiantis nustatyti darbuotojo pedagoginio darbo stažą, nes nustatant tarnybinio atlyginimo koeficientą svarbu žinoti turimą stažą ir kvalifikaciją. Ar pakanka darbuotojo žodinio paaiškinimo ir kas prisiima atsakomybę, jeigu duomenys buvo pateikti netikslūs. Sodra skaičiuoja bendrą darbo stažą, pedagoginis nėra atskirai išskiriamas.
 
2014-05-05
 
Atsako Švietimo konsultantas Romas Turonis
 El. p. romasturonis@gmail.com   
 
Vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos 1996 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. 459  patvirtintos Pedagoginio darbo stažo nustatymo tvarkos 1 punktu, pedagoginio  darbo stažas yra specialus darbo stažas. Tai vaikų, jaunimo  ir suaugusiųjų mokymo bei ugdymo darbo, atliekamo ugdymo ir švietimo įstaigose bei joms prilygintose institucijose, laikotarpis.
Tačiau šiame įsakyme nėra numatyta, kokie dokumentai reikalingi, siekiant suskaičiuoti visą asmens pedagoginio darbo stažą, jei asmuo dirbo keliose švietimo įstaigose.
Kokie dokumentai reikalingi pedagoginio darbo stažui nustatyti, galėtų būti reglamentuoti švietimo įstaigos darbo tvarkos taisyklėse. Viešai skelbiant apie naujo pedagoginio darbuotojo priėmimą, turėtų būti informuojama, kokius dokumentus pretendentas turėtų pateikti.
Remdamasis Darbo kodekso 141 straipsnio 4 dalimi, darbdavys privalo išduoti, jeigu darbuotojas pageidauja,  jam pažymą apie darbą, nurodydamas darbo funkcijas (pareigas), jo pradžios ir pabaigos datas, o darbuotojo prašymu – darbo užmokesčio dydį ir darbo įvertinimą (charakteristiką). Vadinasi, asmuo turėtų kreiptis į buvusį darbdavį su prašymu išduoti jam minėtą pažymą. Tokia pažymą taptų dokumentu, rodančiu turimą pedagoginio darbo stažą.
 
Nuorodos:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje