Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2014-03-17 Ar galioja prieš pirmąją (vyresniosios mokytojos kvalifikacinės kategorijos) atestaciją išklausytų specialiosios pedagogikos ir psichologijos kursų pažymėjimas?
Kreipiuosi dėl paaiškinimo apie atestacijai reikalingus dokumentus. 1982 metais baigiau Panevėžio Jono Švedo pedagoginę muzikos mokyklą. 2001 metais įgijau vyresniosios mokytojos kvalifikacinę kategoriją. Ketinu atestuotis mokytojos metodininkės kvalifikacinei kategorijai. Atestacijos nuostatuose nurodyta, kad metodininko kvalifikacinei kategorijai įgyti nebereikia nei kalbos kultūros kursų, nei kompiuterinio raštingumo kursų. „Pakartotinai atestuojamiems mokytojams, pretenduojantiems įgyti aukštesnę kvalifikacinę kategoriją, taikomas Nuostatų 15.3 punkte numatytas reikalavimas (jeigu šių kursų nėra išklausę atestuodamiesi pirmą kartą)“(citata iš atestacijos nuostatų). Klausimas: ar galioja prieš pirmąją (vyresniosios mokytojos kvalifikacinės kategorijos) atestaciją išklausytų specialiosios pedagogikos ir psichologijos kursų pažymėjimas?
 
2014-03-17
 
Atsako Švietimo konsultantas Romas Turonis
 El. p. romasturonis@gmail.com   
 
Jei pažymėjime nėra nurodyta galiojimo data, tai pažymėjimas galioja. Dėl kitų dokumentų Jūs gerai išnagrinėjote atestacijos nuostatus.
 
Nuoroda:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje