Emokykla.lt
D.U.K.
2013-12-17 Vaiko pasiėmimas iš darželio kelia siaubą. Nėra buvę dienos, kad neišgirsčiau priekaištų, koks jis negeras, kaip trukdo grupės veiklai. Ką mums daryti?
Jau treti metai mano penkiametis sūnus lanko darželį. Jis labai aktyvus, smalsus, komunikabilus vaikas – tai pripažįsta ir auklėtojos, ir psichologė. Bėda ta, kad jau treti metai vaiko iš darželio einame parvesti bijodami ir nusiteikę išklausyti, ką ir vėl jis iškrėtė. Nėra buvę dienos, kad neišgirsčiau priekaištų, koks jis negeras, kaip trukdo grupės veiklai. Prieš metus, kai jau nebeturėjau kantrybės klausyti auklėtojos priekaištų, kreipiausi į psichologę, kad patartų, kaip auklėti sūnų. Psichologė paaiškino, kad vaikas tiesiog reikalauja dėmesio, o auklėtoja jo nesuteikia, todėl jis šitaip protestuoja. Dažnai būna, kad vaiką išveda pas kitą auklėtoją, kad tik visa grupė galėtų dirbti  „normaliai“. 
Kartą, nuėjusi pasiimti vaiką, išgirdau: „Jūs pagirdykite savo vaikui raminamųjų vaistų, nes su juo nesusitvarkau“. Auklėtoja pradėjo kaltinti mane ir namiškius, kad mes vaikui namuose neleidžiame išsidūkti, todėl jis taip elgiasi darželyje. Norėčiau gauti patarimą, ką mums daryti, nes vaiko pasiėmimas iš darželio kelia siaubą. Savo kaltės auklėtoja neįžvelgia. Aš savo ruožtu jaučiu  nepasitenkinimą ja, nes dirbdama su vaikais ji atrodo neestetiškai: nuolatos vilki trumpu sijonu, užsiauginusi ilgus nagus. Mano vaikas nenori eiti į darželį, nes jam ši auklėtoja nepatinka.
 
2013-12-17
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Suprantu Jūsų sutrikimą šioje situacijoje. Nors viskas atrodo gana painiai, manau, Jūs pati iš dalies jaučiate, kaip pasielgti ir žinote šios situacijos sprendimą.
Aišku, grupėje yra daug vaikų ir auklėtoja, matyt, negali dirbti individualiai su vaiku. Vis dėlto ji turėtų atrasti būdą, kaip sudominti ir sutelkti bendrai veiklai visus vaikus. Man kyla kitas klausimas: kaip kita auklėtoja susitvarko? Jei kitai auklėtojai nekyla sunkumų, tai ši auklėtoja irgi turėtų tai sugebėti.
Raminamųjų vaistų ar kitų vaistinių preparatų klausimu negaliu Jums patarti. Jei tai būtina, vaistus skiria gydytojas, o eksperimentuoti savo nuožiūra nepatarčiau.
Jaučiu, kad Jūsų ir auklėtojos santykiuose susikaupė daug nuoskaudų. Jos labiausiai ir trukdo surasti bendrą kalbą. Vaiko labui pabandykite dar kartą pasikalbėti su auklėtoja. Neleiskite, kad suaugusiųjų ambicijos pakenktų vaikui. Jei geranoriškumas nepadės, gali prireikti ir darželio administracijos įsikišimo. Neverta bijoti pakenkti auklėtojai. Jos apranga ar nagų ilgis gali nepatikti ar net trukdyti dirbti, tačiau jei įstaigos vidaus tvarkos taisyklėse nėra nurodyta, kaip turi rengtis auklėtoja, vargu ar tai galėsite pakeisti. Visgi šioje situacijoje turi būti svarbiausia vaikas ir jo savijauta, tad sprendžiant problemą privaloma į tai atsižvelgti. 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje