Emokykla.lt
D.U.K.
2013-09-23 Neramina vaiko apatija darželyje, nors namuose vaikas judrus žaidžia, daug šneka, bet darželyje vaikas sustingęs, visai nešneka, nebendrauja su kitais vaikais. Kodėl?
Kelia didelį nerimą vaiko apatija darželyje, nors namuose vaikas judrus, žaidžia, daug šneka, na, dirglokas ir reikalauja daug dėmesio, bet, manau, kad daugelis vaikų yra irzlūs. Darželyje vaikas sustingęs, visai nešneka, nebendrauja su kitais vaikais; auklėtoja sako, kad gali pratūnoti kampe visą laiką su vienu žaislu (tarsi kalbėtų ne apie mūsų vaiką). Nors vaikas nerodo nenoro eiti į darželį, mielai rengiasi, lengvai keliasi... Padėkite suprasti vaiką ir situaciją.

2013-09-23
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Kaip suprantu, Jūsų vaikas – darželio naujokas. Ko gero, visai neseniai pradėjo lankyti darželį. Jei iki šiol augo namuose ir su jam gerai pažįstamais žmonėmis, dabar viskas pasikeitė. Dėmesiu, žaislais ir žaidimo erdve nuolat turi dalytis su kitais vaikais. Tai, kad noriai keliasi ir keliauja į darželį su malonumu, gali rodyti, kad jam ten patinka, o tai – geras ženklas. Greičiausiai jam tiesiog reikia priprasti prie naujos aplinkos. Kol kas jis stebi kitus, jų žaidimus, todėl manau, kad netrukus įsitrauks į grupės gyvenimą. Aišku, vaikui galima padėti tą žingsnį padaryti greičiau.
 
Siūlyčiau pasikalbėti su sūneliu apie tai, ką jis veikia darželyje, kas jam ten patinka, ar turi draugų, kokios veiklos jam smagiausios ir pan. Padrąsinkite jį imtis iniciatyvos pabendrauti su kitais vaikais, su kuriais iki šiol nežaidė. Priminkite, kad jis jau didelis ir, be abejo, labai šaunus vaikas; kad darželyje smagu žaisti su kitais vaikais; kad ir Jūs lankėte darželį ir turėjote daug draugų.
 
Taip pat galite šnektelėti su auklėtojomis, kad ir jos paragintų Jūsų vaiką prisidėti prie bendrų žaidimų. Vaikai dažnai vienokie būna namie, o darželyje ar mokykloje elgiasi visai kitaip. Galbūt Jūsų sūnus yra šiek tiek drovus, tačiau jam reikia bendraamžių draugijos. Neskubinkite jo per daug, paskatinkite, pasidžiaukite kartu su juo ir manau, kad viskas bus gerai.
 
Daugiau patarimų, kaip padėti vaikams pirmomis dienomis darželyje, galite perskaityti čia:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje