Emokykla.lt
D.U.K.
2013-09-19 Perėjome į kitą darželį, tačiau ikimokyklinuko krepšelis liko ankstesnėje įstaigoje. Ką daryti?
Ką daryti tokiu atveju, jeigu neįteikėme prašymo išbraukti iš privataus darželio vaikų sąrašų, bet pradėjome lankyti kitą darželį? Problema ta, kad mūsų ikimokyklinuko krepšelį pasiėmė privatus darželis, o į dabartinį atėjome be krepšelio. Prašėme, kad mus išbrauktų 2013-08-31 iš privataus darželio, bet nesutiko ir išbraukė nuo 2013-09-02. Taigi mūsų krepšelis dingo. Ką mums daryti? 
 
2013-09-19 
 
Atsako švietimo konsultantas Romas Turonis
 
Remiantis Lietuvos Respublikos 2013 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo 4 straipsniu, mokyklų steigėjai gali perskirstyti mokinio krepšelio lėšas tarp mokyklų dėl pasikeitusio sutartinių mokinių skaičiaus pagal rugsėjo 1 dienos duomenis, įvertinę lėšų pokytį mokyklose dėl mokinių perėjimo į kito steigėjo finansuojamas mokyklas ir išmokas, susijusias su darbo santykiais.
 
Paprastai steigėjai – savivaldybės – iki einamųjų metų spalio 1 dienos renka duomenis apie pasikeitusius mokinių skaičius švietimo įstaigose ir nuo kitų metų sausio 1 dienos koreguoja mokinio krepšelio dotaciją. Vadinasi, vaiko išbraukimas iš darželio rugpjūčio 31 ar rugsėjo 2 dieną nieko nelėmė. Mokinio krepšelis nėra pinigai tiesiogine prasme, tai švietimo įstaigų finansavimo metodika, todėl ikimokyklinei įstaigai, į kurią perėjo vaikas, finansavimas padidės tik nuo kitų metų sausio 1 dienos.
 
Nuoroda:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje