Emokykla.lt
D.U.K.
2013-09-10 Pateikiau darželiui pažymą dėl mokesčio užvaiko išlaikymą darželyje kompensacijai gauti. Tačiau darželio direktorė pasakė, kad man jokios kompensacijos netaikomos. Kur kreiptis dėl šios situacijos?
Pateikiau darželiui pažymą dėl mokesčio užvaiko išlaikymą darželyje kompensacijai gauti. Tačiau darželio direktorė pasakė, kad man jokios kompensacijos netaikomos, nes įstatymas negalioja. Kur kreiptis dėl šios situacijos?
 
2013-09-10 
 
Atsako teisininkė ekspertė Aušra Petrauskaitė
 
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. rugpjūčio 31 d. nutarimas Nr. 1170 „Dėl užmokesčio už vaikų išlaikymą ikimokyklinėse įstaigose“, įtvirtinęs lengvatas užmokesčiui už vaikų išlaikymą ikimokyklinėse įstaigose (išskyrus nevalstybines) šių metų liepos mėnesį neteko galios, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija pažymi, kad tai nekeičia esamos tvarkos.
 
Panaikinus šį Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimą galiojusios užmokesčio už vaikų išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigose lengvatos išlieka. Kaip ir iki šiol jas nustato įstaigos steigėjas (dažniausiai tai yra savivaldybė). Kiekviena savivaldybė turi nusistačiusi savo užmokesčio už vaikų išlaikymą ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse tvarką, kuri reglamentuoja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų maitinimo, ugdymo reikmių tenkinimo mokesčių, lengvatų taikymo ir pateikiamų dokumentų lengvatoms priėmimo sąlygas ir tvarką.
 
Jeigu ikimokyklinio ugdymo įstaigos direktorė atsisako taikyti Jums priklausančią užmokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje lengvatą, galite kreiptis į šios įstaigos steigėją.
 
Nuorodos:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje