Emokykla.lt
D.U.K.
2013-09-02 Kaip padėti vaikui susidraugauti su kiemo vaikais?
Kaip padėti vaikui susidraugauti su kiemo vaikais?
 
Man labai liūdna dėl dukrelės. Jai 7 metai, kieme mergaitės dažnai ją atstumia, vadina negražiais žodžiais. Dukrelė labai jautri, vis parbėga namo ir verkia, sako, kad ją įskaudino mergaitės ir dabar širdelę net skauda. Tiesa, tame kieme dukrelė būna du kartus ar kartą per savaitę, nes tas kiemas yra močiutės, pas kurią ją nuvežu. Kaip man padėti dukrelei, kad jos neatstumtų mergaitės?
 
2013-09-02
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Išties sunku žiūrėti, kai vaikas kenčia. Jei teisingai suprantu, tai savo namo kieme ji turi draugių, su kuriomis bendrauja nepatirdama neigiamų emocijų. Konfliktų pasitaiko svečiuojantis pas močiutę ir tai ne visada.
 
Aišku, vaikai greit susidraugauja, greit susipyksta ir vėl atleidžia vieni kitiems. „Močiutės kiemo vaikai“, ko gero, turi savas taisykles ir savo žaidimus, o Jūsų dukra svečiuodamasi pas močiutę ne visada suspėja įsitraukti į pokyčius. Verta stebėti, kokiose situacijose vaikai ją atstumia ar pavadina negražiai. Pabandykite pasikalbėti su dukra apie tai, kas vyksta kieme, kokius žaidimus žaidžia vaikai. Galbūt vaikai neturi noro ją įskaudinti, jų bendravimas yra kitoks, nei ji yra įpratusi. Pasikalbėkite apie tai su dukra.
 
Rekomenduoju paskaityti:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje