Emokykla.lt
D.U.K.
2013-09-02 Mergaitė augo vaikų namuose. Kokia prognozuojama adaptacija pasiėmus ją iš vaikų namų į šeimą?
Mano dukrytė nuo 4 mėnesių auga vaikų namuose. Jai dabar 2,7 metų. Šiuo metu noriu pasiimti ją į savo šeimą, tik labai gąsdina mintys, kokia bus jos adaptacija normaliame pasaulyje? Gulėjau su ja ligoninėje, ji kitus vaikus tiesiog mušdavo... Kokia prognozuojama adaptacija pasiėmus ją iš vaikų namų?
 
2013-09-02
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Jūsų situacija yra labai sudėtinga ir, ko gero, dar ne kartą atsidursite keblioje situacijoje. Siekiant susigrąžinti vaiką iš vaikų namų ar norint įsivaikinti, yra teikiama įvairiopa pagalba, su kuria Jus turėtų supažindinti ir suteikti.
 
Viena iš tokių yra nuo 2008 metų Socialinės tarnystės savanorių Vilniaus mieste įgyvendinamas projektas „Būsimų įtėvių ir globėjų rengimas ir jiems skirtų paslaugų plėtotė Vilniaus mieste“ (daugiau informacijos galite rasti tinklalapyje http://www.sotas.org/).
 
Taip pat daug įvairių paramos būdų tėvams siūlo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (daugiau informacijos galite rasti tinklalapyje http://www.vaikoteises.lt/lt/ ).
 
Vaiko kelias į šeimą nėra paprastas ir greitas. Jums prireiks daug kantrybės, kol galėsite normaliai funkcionuoti. Aišku, tiek Jums, tiek vaikui labai naudingas yra nuolatinis bendravimas su vaiku, kalbėjimasis apie įvairius dalykus ir situacijas. Nepaisant to, kad dukrelė yra dar ganėtinai maža, ji daug ką supranta, tačiau savaip, tad ir kalbėtis su ja reikėtų įsijaučiant į jos mąstyseną ir supratimą. Bendras mokymasis gyventi drauge užtruks, tačiau tas laikas prasmingas.
 
Labai svarbu, kad dukrelė jaustųsi saugi ir mylima. Jos gyvenimiškas patyrimas iki šiol buvo nelengvas. Pati matote iš jos elgesio, kad vaikas turi baimių ir norų (ypač norą turėti). Jos išmoktas elgesio modelis tam tikrose situacijose yra nepriimtinas kitiems, tačiau taip ji kovojo už save. Šalia palaikančios mamos ji išmoks bendrauti su kitais.
 
Nežinau, kodėl buvote priversta atiduoti savo dukrytę į vaikų namus, bet sveikinu Jūsų norą gyventi kartu. Jūsų pasiryžimas yra labai svarbus. Linkiu sėkmės ir kantrybės.
 
Taip pat rekomenduoju paskaityti:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje