Emokykla.lt
D.U.K.
2013-08-08 Su kolege dirbame darželyje. Anksčiau buvome geros draugės, tačiau dabar nesutariame. Kaip elgtis, nes reikės dirbti vienoje grupėje?
Kartu su kolege trejus metus dirbome auklėtojomis darželyje. Sutardavome gerai. Ką ji pasiūlydavo, visada jai pritardavau. Bet po vaiko auginimo atostogų staiga nustojo su manim kalbėtis, net nesisveikina. Kaip man elgtis, juk reiks su ja greit dirbti vienoje grupėje?
 
Atsako psichologė Joana Grygutis
 
Jūsų situacija yra išties kebli ir emociškai nemaloni. Iš Jūsų trumpo pasakojimo suprantu, kad Jūsų kolegė, su kuria ilgą laiką dirbote, nebenori bendrauti, ir ta situacija kelia įtampą visame kolektyve. Aišku, kad tai jaučiate ne tik Jūs, bet ir visas kolektyvas, o gal net Jūsų ugdomi vaikučiai. Pati kolegė, ko gero, taip pat nori kai ką pasakyti, tačiau nelabai žino, kaip.
 
Man atrodo, kad Jums trukdo neišsakyti dalykai. Gali būti, kad Jūs net nežinote, kur ir kada tai įvyko. Atrodo, kolegę įžeidė ar įskaudino kažkoks Jūsų atliktas arba neatliktas veiksmas ar pasakymas.
 
Galima spėlioti, bet ar tai būtina? Manau, geriausia būtų tiesiai jos paklausti, kas ją įskaudino? Taip pat pasakyti jai, kaip jaučiatės šioje įtemptoje ir nejaukioje situacijoje.
 
Dirbant su vaikais labai svarbu ir auklėtojų emocinis stabilumas, bendradarbiavimas ir kiti dalykai. Vaikai jaučia suaugusiuosius, jų nuotaikas, tad tokia įtampa gali rimtai kliudyti kokybiškai dirbti. Abi esate suaugusios moterys, sugebančios dirbti su vaikais, tad nemanau, kad šis neaiškumas turėtų blogų padarinių.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje