Emokykla.lt
D.U.K.
2013 01 07 Kiek reikia investuoti į vėdinimo ir ventiliacijos sistemą?
 2013 01 07
 
Atsako UAB „Civitta" konsultantai:
 
Dėl mechaninio ir natūralaus vėdinimo esame kreipęsi į Vilniaus visuomenės sveikatos centrą ir gavome štai tokį atsakymą:
 
Reikalavimai ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo įstaigų vėdinimui nustatyti Lietuvos Respublikos higienos normoje HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.
 
Vadovaujantis Higienos normos 63 punkto nuostata, įstaigose turi būti numatytas natūralus ir mechaninis patalpų vėdinimas. Mechaninis tiekiamasis – ištraukiamasis patalpų vėdinimas yra būtinas Higienos normos 63.2 punkto nustatyta tvarka, įrengiant langus su stiklo paketais, nepriklausomai nuo to, ar yra užtikrintas natūralus vėdinimas. Minėta nuostata taikoma įrengiant langus su stiklo paketu. Atkreipiame dėmesį, kad langai paprastai yra su stiklo paketu – šis parametras turi būti nurodytas langų charakteristikoje.
 
Taigi, pagal Vilniaus visuomenės sveikatos centro atsakymą, yra reikalingas tiek mechaninis, tiek natūralus vėdinimas. Tačiau rekomenduotume susisiekti su Jūsų teritorinio visuomenės sveikatos centro atstovais ir aptarti konkrečią situaciją dėl vėdinimo ir ventiliacijos sistemos patalpose, kuriose planuojate steigti ikimokyklinio ugdymo įstaigą.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje