Emokykla.lt
D.U.K.
2013-01-08 Noriu įsteigti vaikų priežiūros įstaigą dirbantiems tėvams. Nuo ko pradėti?
Noriu įsteigti vaikų dienos centrą dirbantiems tėvams, ieškau informacijos visuose interneto puslapiuose, bet niekur nerandu, nuo ko pradėti. Ar pirma reikia įregistruoti nevyriausybinę organizaciją, ar kreiptis į savivaldybę, ar rašyti kokį projektą?
 
2013-01-08
  
Atsako UAB „Civitta" konsultantai:
 
Vaikų dienos centras – viešasis juridinis asmuo, teikiantis socialines ir ugdymo paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir vaikams. Vaikus į dienos centrus siunčia savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos tarnybos. Dienos centruose vaikams organizuojamas ugdymas, pamokų ruoša, laisvalaikio užimtumas ir maitinimas. Su centrą lankančių vaikų tėvais dirbamas sistemingas socialinis darbas, jie skatinami geriau rūpintis savo vaikais ir jų ugdymu, tėvams teikiama reikiama psichologinė, pedagoginė ir teisinė pagalba, šalinamos priežastys, dėl kurių vaikams gali būti nustatoma globa (rūpyba).
 
Taigi, vaikų dienos centrai skirti vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, socialinėms problemoms, susijusioms su vaikų priežiūra, spręsti. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra atsakinga už vaikų dienos centrų steigimą, todėl Jums reikėtų kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių reikalų skyrių, kuris Jums galėtų suteikti daugiau informacijos apie vaikų dienos centrų steigimą, šiuo metu įgyvendinamus projektus ir tam skiriamą finansavimą.
 
Mes suprantame, kad jūs norėtumėte steigti ne vaikų dienos centrą, kaip jis yra suprantamas tradicine prasme (kaip skirtas vaikams iš socialinės rizikos šeimų), o vaikų dienos priežiūros centrą, kuriame vaikus galima būtų palikti kelioms valandoms ar visai dienai. Vaikų priežiūros veiklai nėra taikomi reikalavimai numatyti ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokiems centrams nesuteikiama teisės vykdyti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programų.
 
Steigimo žingsnių planą, kuris pagrindiniais bruožais nusako, kaip reikia įsteigti tokio tipo įstaigą, rasite paspaudę šią nuorodą.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje