Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-10-30 Ką daryti, jei vaikas darželyje muša visus vaikus ir pedagogus, neturi draugų?
Ką daryti, jei vaikas darželyje muša visus vaikus ir pedagogus, neturi draugų, o jei su kuo nors draugauja, tie draugai turi jo klausyti ir jam nuolaidžiauti. Ar pedagogui reikia tokį vaiką lankyti namuose?
 
2012-10-30
 
Atsako psichologė Eglė Kuraitė
 
Pirmiausia, manau, reikėtų pasigilinti, kokios gali būti tokio vaiko elgesio priežastys. Galbūt jis tiesiog nemoka kitaip draugauti ir neturi galimybės išmokti, nes, kaip minėjote, neturi draugų. Dažnai darželinukai dar neturi pakankamai gerai išugdytų socialinių įgūdžių, dėl to kartais jie gali įsisukti į uždarą ratą – nemoka bendrauti, todėl neturi su kuo, o neturėdami su kuo bendrauti ir neišmoksta šio socialinio vaidmens. Taigi, darželyje ar namuose suaugusieji gali šį ratą nutraukti ir padėti vaikui mokytis, kaip tinkamai bendrauti, jo nebausdami ir nuolat neatitraukdami nuo bendraamžių, paskatindami, kai tik jis tinkamai elgiasi.
 
Apsvarstykite ir kitas galimas agresyvaus ir valdingo elgesio priežastis – gal jis pats patiria tokį elgesį kitose aplinkose ir šitaip išreiškia kylančius jausmus, gal išgyvena savo menkavertiškumo jausmą ir bando šitaip kompensuoti, parodyti, koks yra galingas ir ką gali. Tokiu atveju reikėtų padėti vaikui atrasti tam tikrų pozityvių būdų, kad jis galėtų pasijusti galingas, savarankiškas, svarbus.
 
Labai svarbu šią situaciją aptarti su tėveliais, taip pat ir su kitais pedagogais. Ar visur ir visada vaikas taip elgiasi; stebėti, kas paskatina agresyvų jo elgesį, o kada jis būna ramus ir draugiškas. Ypač svarbu pamatyti, kai vaikas elgiasi teigiamai, ir skirti jam dėmesio, pagyrimų, paskatinimų. Daugiau patarimų galite rasti čia:
Taip pat rekomeduojame leidinį  apie  tinkamo vaikų elgesio skatinimo būdus, kurį galima atsisiųsti iš portalo ikimokyklinis.lt  bibliotekos
 
Jei nedraugiškas vaiko elgesys tęsiasi ir toliau, kreipkitės pagalbos į psichologus arba paskatinkite tai padaryti darželinuko tėvelius. Manau, vaiko auklėjimas namuose galėtų būti nebent griežčiausia, taikoma paskiausiai priemonė, nes atskirdami jį nuo bendraamžių atimtume jam galimybę mokytis bendrauti tinkamai. 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje