Emokykla.lt
D.U.K.
2012-09-06 Penkerių metų dukra niekada neužmiega darželyje pietų miego, o darželis nesuteikia galimybės nemiegoti. Ką daryti?
Pagal darželio, kurį lanko mano dukra, taisykles visi vaikai, net ir šešiamečiai, privalo miegoti pietų miego. Tačiau mano penkerių metų dukra niekada neužmiega, ji tiesiog prasikankina 2,5–3 val. gulėdama lovoje. Psichologiškai labiau pavargsta gulėdama lovoje, užuot ramiai pažaistų. Nejaugi mums reikia ieškoti kito darželio, kuriame yra suteikiama galimybė vaikui nemiegoti?
 
2012-09-06 
 
Atsako Danutė Plytnykienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtoja ekspertė
 
Tai gerai žinoma situacija: kai kurie vaikai net į darželį nenori eiti vien tik dėl to, kad jiems tenka darželyje miegoti. Tačiau ugdymo įstaigą savo vaikui parenkate Jūs. Jei pasirinkote tokį darželį, kuriame  nėra atskiro kambario, kad Jūsų vaikas galėtų pažaisti, kol kiti vaikai miega. Apie tai reikėtų  pakalbėti ir susitarti dar  prieš lankant ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Jūsų atveju, kaip supratau, poilsio valandos, dienotvarkė taip sutvarkyta, kad negalite trukdyti kitiems vaikams, kurie įpratę miegoti.
Praktikoje taikau įvairius nusiraminimo būdus, pavyzdžiui, neužmiegančiam vaikui skiriu lovytę atokiau nuo miegančių vaiku, rankoje leidžiu laikyti atsineštą minkštą žaisliuką, kuris pripildytas birios medžiagos (jį vaikas gali, maigyti, keisti formą ir pan.). Žaidžiame žaidimą „Papurenkim pagalvėlę“, tada sėdžiu arti nemiegančiojo, glostau, kartais vaikas paprašo, kad arti lovos būtų atsigerti, nosinaičių. Labai individualiai parenku tokį bendravimo būdą, kad vaikas nusiramintų, nesiblaškytų, nepatirtų prievartos. Bendraudama su tėvais visada stengiuosi išsiaiškinti, kodėl vaikas negali užmigti, nes  fiziologiškai vaikui pravartu ar net būtina pailsėti.
 
Daugiau apie vaikų miego problemas darželyje ir namie galite pasiskaityti:


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje