Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-09-04 Kaip dirbti priešmokyklinės grupės pedagogui, jei mokykloje yra patvirtintas 20 valandų per savaitę priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelis ir pedagogui tarifikuojama 20 val. darbo krūvis? Kada pasirengti ugdomajai veiklai?
Norėčiau sužinoti, kaip dirbti priešmokyklinės grupės pedagogui, jei rajono mokyklose, kur yra įsteigtos priešmokyklinės grupės, yra patvirtintas 20 valandų per savaitę priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelis ir pedagogui tarifikuojama tik 20 val. darbo krūvis? Šios valandos yra skirtos tik ugdomajai veiklai. Tad kada pasirengti ugdomajai veiklai, rašyti planus, vaikų pasiekimų aprašus, tvarkyti dokumentaciją, susijusios su ugdymu,  kada skirti laiko metodinei veiklai? Aukoti savo asmeninį laiką, kai už tai niekas nesumoka?
 
2012-09-04 
 
Atsako švietimo konsultantas Romas Turonis
 
Remiantis Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. V-1315, 36 punktu, priešmokyklinio ugdymo pedagogams atlyginimai nustatomi už 36 valandas per savaitę. Priešmokyklinio ugdymo pedagogams 33 valandos per savaitę skiriamos tiesioginiam darbui su vaikais ir 3 valandos per savaitę netiesioginiam darbui su vaikais (metodinei veiklai).
 
Vadinasi, jei pedagogui tarifikuojama tik 20 valandų, tai iš jų 1,7 valandos turi būti suteikiamos netiesioginiam darbui su vaikais (metodinei veiklai). Jei pedagogui šios valandos nesuteikiamos, tai pažeidžiamas ministro įsakymas ir pedagogo teisės. Pedagogas gali raštu pareikalauti vadovo laikytis įstatymų. Jei vadovas ir toliau pažeidinės ministro įsakymą, galima kreiptis į savo atstovus, švietimo įstaigos steigėją ar darbo inspekciją. Be to, vadovaujantis Darbo kodekso XIX skyriumi, pedagogas turi teisę inicijuoti individualų darbo ginčą. Parengti dokumentus darbo ginčui pedagogui padės darbuotojo atstovai arba teisininkai. 


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje