Emokykla.lt
D.U.K.
2012-07-25 Kaip gauti papildomą finansavimą, jei savivaldybei trūksta lėšų?
Atsako UAB „Civitta" konsultantai:
 
Norint įsteigti ikimokyklinio ugdymo grupę, reikia kreiptis į savo miesto / rajono švietimo skyrių. Švietimo skyriui reikia pateikti sąrašą vaikų, kurie lankytų šią ikimokyklinę grupę ir jų tėvų prašymus, kad įrodytumėte, jog egzistuoja poreiksi steigti tokią grupę. Tuomet švietimo skyriaus ekonomistas įvertins tokios grupės steigimo galimybes ir Jūsų prašymą pateiks miesto / rajono savivaldybės tarybai svarstyti. Tik jai patvirtinus bus galima steigti ikimokyklinio ugdymo grupę.
 
Šiuo metu kiekvienas ikimokyklinio amžiaus vaikas gauna ikimokyklinuko krepšelį. Vyriausybei patvirtinus metodiką ikimokyklinio ugdymo krepšelio lėšoms švietimo įstaigose apskaičiuoti ir paskirstyti, nuo 2011 m. sausio 1 d. visose valstybinėse, savivaldybių ir nevalstybinėse ikimokyklinio ugdymo įstaigose buvo įdiegtas 4 val. per dieną (20 val. per savaitę) ikimokyklinio ugdymo krepšelis. Ikimokyklinio ugdymo krepšelis, apskaičiuotas vaikų skaičiui ugdymo įstaigose praėjusių metų rugsėjo 1 d., skiriamas visoms valstybinėms, savivaldybių ir nevalstybinėms ugdymo įstaigoms. Suma, skiriama vienam sutartiniam ikimokyklinukui – 2555 Lt. Vaikui, turinčiam specialiųjų ugdymosi poreikių ir integruotam bendrosios paskirties ikimokyklinio ugdymo grupėse ar ugdomam specialiosiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, taip pat specialiosiose ikimokyklinio ugdymo grupėse, skiriamas 35 proc. didesnis krepšelis – 3450 litų metams. Plačiau apie tai galite pasiskaityti paspaudę šią nuorodą.
 
Krepšelio lėšos gali būti pervedamos ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, kurios:
Dėl papildomo finansavimo Jums reikėtų kreiptis į savo miesto / rajono švietimo skyrių ir aptarti visas galimybes.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje