Emokykla.lt
D.U.K.
2012-07-20 Kur kreiptis dėl daugiavaikei mamai priklausančių pašalpų?
Situacija yra tokia: esu trijų vaikų mama, ištekėjusi antrą kartą. Iš pirmosios santuokos auginu du nepilnamečius vaikus, taip pat metukų ir dviejų mėnesių mažylį. Vyras iš savo pirmosios santuokos taip pat turi du vaikus (jie auga pas jo buvusią žmoną), kuriems jis moka alimentus,  be to, yra iš banko paėmęs paskolą ir nupirkęs jiems butą. Nors uždirba apie 3 200 Lt, tačiau kiekvieną mėnesį moka paskolos įmoką ir alimentus savo vaikams iš pirmosios santuokos, todėl jam ne kažkiek ir lieka. Kadangi mano vaikas dar nesulaukęs dvejų metų, iš Sodros aš gaunu 491 Lt. Klausimas būtų toks: ar man kaip daugiavaikei mamai priklauso kokia nors pašalpa? Ar yra įmanoma įrodyti, kad mūsų pajamos, atidavus vyro lėšas dėl jo įsipareigojimų buvusiai šeimai, visiškai nedidelės? Kai vyras sumoka paskolos įmoką ir alimentus, mums lieka mažiau nei po 525 Lt kiekvienam šeimos nariui.
 
2012-07-20
  
Atsako švietimo konsultantas Romas Turonis
 
Jums reikia kreiptis į savo seniūnijos socialinės paramos skyrių ir pateikti visus reikiamus dokumentus: vaikų gimimo liudijimus, savo biudžeto skaičiavimus, alimentų mokėjimo dokumentus. Seniūnijoje išsamiai paaiškins, ką reikia daryti, norint gauti pašalpą.
 
Be to, daugelyje savivaldybių yra pirminės teisinės pagalbos skyriai, kurie nemokamai teikia teisinę informaciją, teisines konsultacijas ir rengia dokumentus, skirtus valstybės ir savivaldybių institucijoms. Šioje institucijoje Jums patars ir padės parengti dokumentus pašalpai gauti.   


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje