Emokykla.lt
D.U.K.
2012-12-15 Kiek darželyje leidžiama praleisti dienų iš eilės be pateisinamos priežasties?
Kiek leidžiama ikimokyklinukui praleisti dienų iš eilės nepateisintai? Viena mergaitė praleido 5 dienas iš eilės. Tėvai atvedė į darželį neatnešdami jokių pažymų. Ar auklėtoja turi teisę  juos į grupę nepriimti, ar turi teisę pareikalauti pažymą, kad vaikas sveikas.
 
2012-12-15
 
Atsako Gražina Valeikaitė, Vilniaus SOS darželio Edukologijos magistrė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė ekspertė
 
Atsakant į pateiktą portalo lankytojos klausimą, galiu teigti, kad jei vaikas nebuvo, nelankė darželio penkias ir daugiau dienų, atėjus jam į ikimokyklinę įstaigą, tėvai privalo atnešti ir pateikti grupės pedagogui, iš savo šeimos gydytojo medicininę pažymą, kuri patvirtina, jog jų vaikas sveikas ir gali lankyti ugdymo įstaigą.
 
Pedagogai privalo priimant vaiką į darželį, tėvams pateikti bendrą steigėjo ir visos įstaigos susitarimą dėl pateikiamų pažymų, kurios pateisina vaiko nelankytinas dienas. To susitarimo turėtų pagarbiai laikytis tėveliai, nepamirštant, jog įstaigą lanko ne tik jų vaikas, bet ir kiti vaikai.
 
Pedagogas neturėtų žemintis, nuolat priminti tėveliams, kad turi pateikti pažymą - atvykstant tą pačia dieną į darželį (po ilgo nebuvimo). Na, o jei vaikas nebuvo vieną, dvi, tris, keturias dienas, tai pedagogui turėtų užtekti sąžiningo tėvo pasakymo, jog vaikas tomis dienomis buvo sveikas, gerai jautėsi, neatvyko paprasčiausiai dėl kitokių priežasčių pvz. svečiavosi pas senelius, ar jie buvo atvykę ir t.t. P.s. Be to jei pristatoma medicininė pažyma, už nelankytas dienas nereikia mokėti, tad tokiu atveju mažesnis mėnesinis mokestis už darželį.
 
Gydytojų pažymos reikalaujamos ikimokyklinėse įstaigose ne šiaip sau ar būtent dėl kažkokio tai formalumo, tokiu būdu siekiama užkirsti įvairiems susirgimams vaikų tarpe.
 
Šiandien galime išgirsti daug pasakojimų apie klastingus susirgimus, jų plitimo situacijas, bei baisias ligų pasekmes, komplikacijas, net mirties atvejus. Manau visų ikimokyklinių įstaigų personalo darbuotojai siekia kuo didesnio vaikų lankomumo, kuo mažesnio jų sergamumo. Be abejo jie vieni tokio siekio nepasieks, be tėvelių gerų pastangų, norų tam padėti.
 
Kiekvienas tėvelis galvodamas apie savo vaiką turėtų pagalvoti ir apie kitus vaikus. Jei jų vaikas serga, gal geriau jį palaikyti namuose ir atvesti į darželį visiškai sveiką. O jei numojama ranka ir galvojama, kad visi tokius vaikus veda, galiu vesti darželį ir aš, pvz. namuose girdau vaikui vaistus ir vedu į darželį arba atnešu grupės auklėtojai ir paprašau, kad ji sugirdytų juos vaikui. Man tai girdint, apima siaubas, nes tokiu būdu manipuliuojama pedagogu ir dar savo vaiku, visai negalvojant apie galimas pasekmes. Tada norom nenorom kyla vienas klausimas - ar tėvams svarbus jų savas vaikas?
 
Esu girdėjusi, kad tėveliai įsigudrina ir atneša medicinines pažymas atbuline data, apsilanko pas gydytojus vieni, sakydami jiems, jog vaikas sveikas, mat pedagogai reikalauja, jiems reikalinga pažyma, o ne tėveliams, kuri įrodytų, kad jų vaikas sveikas. Bet jei kokia nors infekcinė liga paplinta grupėje tarp vaikučių, tai tada tėveliai, kaip uraganai sukyla, ieško kaltų, reiškia nepasitenkinimus grupės pedagogams, įstaigos administracijai.
 
Siūlyčiau nuolat visiems galvoti apie savo vaiką ir kitus vaikus, taip pat apie atsakomybę sau ir kitiems, bei padėti kitiems suprasti, jog pirmiausiai turime išmokti gerbti kitus ir save. (P.s. pedagogai turi būti taip pat reiklūs sau ir kitiems).
 
Visiems, taip pat portalo klausimo autoriui, linkiu būti sveikiems, stipriems, bei teisingai reikliems.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje