Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
D.U.K.
2012-01-02 Ar reikia mokėti už darželį, jei vaikas jo nelanko moksleivių atostogų metu?
Mano duktė lanko darželio mišrią grupę. Jai 6–eri (priešmokyklinukė). Mokinių atostogų metu darželio nelankome, nes vyresni broliai atostogauja. Tačiau už darželį reikia mokėti. Tuo tarpu kituose darželiuose mokinių atostogų metu už nelankytas dienas mokėti nereikia. 
 
2012-01-02
 
Atsako Gražina Valeikaitė, Vilniaus SOS darželio ikimokyklinio ugdymo pedagogė ekspertė
 
Portalo klausimo autorei galiu drąsiai teigti, jog yra LR Švietimo ir mokslo ministerijos priimtas įstatymas dėl priešmokyklinio ugdymo grupių veiklos organizavimo. Ten rašoma, kad priešmokyklinukas turi galimybę į atostogas, taip pat kaip ir pradinio ugdymo mokinukai.
 
Ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo įstaigos administracija rašo įsakymą nuo kada iki kada skelbiamos priešmokyklinukų atostogos. Tuo laikotarpiu nelankantys darželio priešmokyklinio amžiaus vaikai nemoka už darželį, o lankantys įstaigą moka, kaip kitų grupių ikimokyklinio amžiaus vaikai. Įstaigos administracija skelbdama atostogų laiką, orientuojasi pagal šalia esančių mokyklų organizuojamas atostogas.
 
Vaiko nelankymo metu dažniausiai grupės pedagogai žymi raidelę A, kaip ženklą pažyminti atostogas ir tokiu būdu kitokių, papildomų pažymų grupės auklėtojai atnešti nereikia. Jei atostogų metu Jūsų vaikas suserga, tada privaloma atnešti gydytojo pažymą, kuri pateisina vaiko nelankytas dienas, suteikia pedagogui informacijos, jog vaikas atostogų metu sirgo.
 
Pasak klausimo autoriaus, dukra lanko mišraus amžiaus vaikų grupę. Šis ugdymo organizavimo modelis siūlomas, jei vietovėje yra mažiau nei 10 priešmokyklinio amžiaus vaikų. Šiuo atveju priešmokyklinė grupė jungiama su ikimokyklinio ugdymo grupe.
 
Jeigu daugiau nei pusė grupės vaikų yra priešmokyklinio amžiaus, grupėje dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogas, o jeigu 3–5 metų vaikai – darželio auklėtoja. Pasirinkus šį veiklos modelį ugdymo procesą pedagogas privalo diferencijuoti ir pritaikyti skirtingo amžiaus vaikams.
 
Grupės veiklos trukmė priklauso nuo šeimos poreikių ir steigėjo galimybių. Tad jeigu atostogų metu tenka mokėti už darželį tai manau, kažkas negerai, kažko įstaigos administracija Jums yra nepasakiusi.
 
Lieka galvoti, gal Jūsų dukra nėra įtraukta į priešmokyklinio ugdymo grupės sąrašą, arba tiesiog vadovas nori pasinaudoti tėvų gerumu ir gauti daigiau įmokų savo ugdymo įstaigai. Bet tai būtų labai negražus poelgis iš ikimokyklinio ugdymo įstaigos administracijos pusės. Tiesiog tokiu atveju siūlyčiau pasikalbėti su darželio administracija, ji Jums turėtų viską paaiškinti. Jeigu nepavyks išsiaiškinti ir gauti tinkamo atsakymo, galite kreiptis į tos įstaigos steigėją, t.y. savo miesto, kuriame gyvenate savivaldybės, ikimokyklinio ugdymą kuruojantį skyrių.
 
Galiu drąsiai teigti, kad tikrai priešmokyklinio amžiaus grupės vaikams nelankytos dienos darželyje mokinių atostogų metu yra pateisinamos. Tik tai jos gali nesutapti su Jūsų sūnų mokyklos organizuojamomis atostogomis. Nes ikimokyklinio ugdymo įstaiga skelbia mokinių atostogas pagal šalia esančia, netoli mokyklos administracijos skelbiamomis atostogomis. Tokiu atveju, Jūsų dukters įstaigoje greičiausiai nebuvo paskelbtos priešmokyklinukų-mokinių atostogos.
 
Linkiu drąsos, stiprybės viską išsiaiškinti, nes niekas be Jūsų to nepadarys.


Klausk specialisto

Atsakome į klausimus, susijusius su ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu. Užpildykite žemiau pateiktą klausimo formą ir spauskite „Pateikti“ arba tiesiog rašykite mums adresu info@ikimokyklinis.lt.

 

Kur kreiptis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymo klausimais?

 • Dėl ugdymo ir veiklos darželyje (mokestis už darželį, darželio darbuotojai, tvarka, darbo laikas, maitinimas, lengvatos)kreipkitės į mokyklos vadovus ar mokyklos steigėją – savivaldybę, privatų steigėją ir pan.
 • Jei netenkina savivaldybės darbuotojų ar privataus mokyklos steigėjo atsakymas – į Švietimo ir mokslo ministerijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrių, tel. (8 5) 219 12 57 
 • Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdymo klausimais – į Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo pagalbos skyrių, tel. (8 5) 219 12 54
 • Bendro pobūdžio klausimai (gyventojų priėmimas) teikiami adresu Švietimo ir mokslo ministerija, A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, 109 kab., taip pat el. paštu smmin@smm.lt, tel. (8 5) 219 11 90
 •  Ugdymo plėtotės centro Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo poskyrio specialistai konsultuoja šiais klausimais:
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų vertinimas;
  • valstybinės lietuvių kalbos ugdymas;
  • etnokultūrinis ugdymas;
  • ikimokyklinio ugdymo programų rengimas ir atnaujinimas;
  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio planavimas; 
  • metodinė medžiaga.
 • Ugdymo plėtotės centro  teisininkai konsultuoja mokytojus, mokinius ir tėvus dėl visų bendruomenės narių teisių, pareigų bei atsakomybės, tačiau tik su darbo teisiniais santykiais nesusijusiais klausimais: tel. (8 5) 210 98 21, pirmadienį-ketvirtadienį 8-17 val., penktadienį 8-15.45 val.  
 • Darbo teisės klausimais konsultuoja LR valstybinė darbo inspekcija, tel. (8 5) 213 9772, galima užduoti elektroninį paklausimą (atsakoma ne ilgiau nei per 20 darbo dienų), konsultacijos teikiamos ir socialiniame tinkle Facebook (atsakoma per 1 darbo dieną).

Pateikti klausimą

El. paštas*

Telefonas*

Vardas

Klausimas
captcha
Įveskite apsaugos kodą esantį kairėje