Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Sveikas vaikas – laimingas vaikas

Sveikas vaikas – laimingas vaikas

2021-11-05
Susijusios temos: Edukacija
Sveikas vaikas – laimingas vaikas
 Sveikas vaikas - laimingas vaikas
Vaiva Matulevičienė
Vilkaviškio r. Kybartų vaikų lopšelis-darželis „Kregždutė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė
 
Kybartų vaikų lopšelis-darželis „Kregždutė“ dalyvavo Vilkaviškio savivaldybės Sveikatos apsaugos srities projektų, finansuojamų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, atrankos konkurse ir gavo finansavimą sveikatos apsaugos projektui „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“. Daug metų kaupta bei naudota patirtis fizinio auklėjimo bei sveikos gyvensenos ugdyme leido atpažinti bei suprasti iššūkius su kuriais susiduria ugdytiniai. Ši patirtis leido suprasti, kad mažieji ugdytiniai dauguma informacijos apie fizinį aktyvumą bei sveiką gyvenseną įsisavina per praktines veiklas bei užsiėmimus. Šio projekto tikslas supažindinti ugdytinius su sveika gyvensena per praktinius užsiėmimus. Kaip jau žinome jauni žmonės informaciją įsisavina daug geriau nei senesnio amžiaus žmonės, todėl tai mūsų, kaip pedagogų, darbas supažindinti jaunus žmones su sveika gyvensena, kad tai padėtų pamatus jų fizinės veiklos supratimui. Žinoma, kad vaikai neretai renkasi mažiau aktyvų laisvalaikį, kuris atneša teigiamų emocijų vos paspaudus kelis mygtukus. Šis gyvenimo būdas nesuteikia jauniems organizmams fizinio krūvio bei protinės veiklos, kuri leistų jų raumenims bei protinei veiklai vystytis. Šis projektas ne tik leido vaikams leisti laiką drauge, bet ir skatino būti fiziškai aktyviems bei pasirinkti sveika gyvenimo būdą. Mūsų ugdytiniai aktyviai sportavo visą Europos sporto savaitę – mankštinosi, bėgo aplink darželį, žaidė judriuosius žaidimus, o projektą vainikavo sporto šventė „Sportuok kartu  su Flintu“.
Sporto šventės metu „Sportuok kartu su Flintu“ vaikai ir darbuotojai pagal Flinto dainelę atliko mankštą, o po mankštos gavo užduotį – nupiešti žemėlapį ir pažymėti vietą, kurioje paslėptas piratų lobis. Ši užduotis, buvo skirta skatinti kūrybiškumą, ugdyti vaizduotę, pajausti estetinį vaizdą. Kol vieni svarstė ir piešė žemėlapį, kiti dalyvavo įvairiose estafetėse, reikėjo apibėgti darželį, įveikti kliūčių ruožą, sudalyvauti krepšinio turnyre, o patiems mažiausiems surinkti spalvotus kamuoliukus ir daug kitų žaidimų. Įveikę visas užduotis ir kliūtis vaikai atkakliai ieškojo piratų lobio, kuris buvo paslėptas darželio teritorijoje. Lobio paieška leido vaikams suprasti, kad norint sėkmingai pasiekti tikslą reikia būti ne tik ištvermingais, bet ir atidžiais. Vaikai iš ties buvo laimingi, kai pagaliau eglių paunksmėje pamatė piratų skrynią, kurioje rado daug krepšinio, futbolo kamuolių ir kitų sportinei veiklai skirtų priemonių. Išsidalinę dovanas, pavargę, bet laimingi vaikai toliau žaidė judriuosius žaidimus, važinėjo paspirtukais.
Nepaisant to, kad daug jėgų bei atsidavimo pareikalavę žaidimai kėlę iššūkių mažiesiems, galų gale, azarto bei noro pripildyti auklėtiniai buvo pilni džiaugsmo atradę lobį bei galėję pasidžiaugti atrastais prizais. Ši diena vaikų atmintyje išliko kaip džiugi, nuotaikinga bei fizinių jėgų, išmonės ir vikrumo išbandymo šventė. Lopšelio - darželio „Kregždutė“ ugdytiniai išbandė savo jėgas ir suprato kiek pastangų reikia įdėti, kad būtų sveiki bei laimingi. Sporto šventės darželinukams ne tik teikia daug džiugių akimirkų, bet ir skatina domėtis sportu, ugdo kolektyviškumą, pagarbą varžovams.
 
Patarimai ir rekomendacijos:
Projektas buvo sėkmingas ir vaikams atnešė bendrą supratimą kiek pastangų reikia įdėti norint turėti gerą fizinę sveikatą. Rekomenduočiau daugiau laiko praleisti su mažaisiais atliekant mėgstamą fizinę veiklą, kuri tobulintų jaunųjų auklėtinių supratimą bei individualybės raišką.
Literatūros sąrašas:
E. Adaškevičienė (1994). Vaikų fizinio ugdymo pedagogika (vadovėlis ikimokyklinio ir pradinio ugdymo specialybės studentams).