Emokykla.lt
Populiarios temos:
Edukacija Projektai Kompleksinė pagalba Specialieji poreikiai Skaitymas Vaiko kalba Vaiko raida Vaiko sveikata Vaiko ugdymas  
Vaikų ugdymas
Vaikų konfliktai: kaip ugdyti savarankiškumą
Susijusios temos: Vaiko raida Vaiko ugdymas
Vaikų konfliktai: kaip ugdyti savarankiškumą
Kasdien po truputį atrasdami pasaulį, vaikai nepaliauja mokytis. Labai svarbu, kad kartu su naujais iššūkiais mažyliai išmoktų valdyti savo emocijas ir gebėtų sukurti bei palaikyti nuolatinius ir ramius socialinius santykius. Tačiau mes, suaugusieji, kartais pamirštame juos išmokyti, kaip elgtis susidūrus su neišvengiamais kasdieniais ginčais ir nesutarimais. Vadinasi, vaikų neparuošiame savarankiškam socialiniam gyvenimui.

Šioje knygoje pristatyta veiklos programa, kurios tikslas – ugdyti vaiko gebėjimą konfliktus spręsti savarankiškai. Programą sudaro įvairios žaismingos mąstymo užduotys, kurias atliekant suaugusysis turėtų pagelbėti vaikui žengti pirmyn, skatindamas išsamiau diskutuoti ir savarankiškai rasti sprendimus.

Pirmoje knygos dalyje autorė aprašo edukacinius tikslus, vaiko raidą ir jo mokymosi modelius. Antroje dalyje pateikiamos užduotys ir praktinės veiklos pavyzdžiai.

Edukologė, psichologė Chantal Thériault (Šantalė Terijo) dirbo ir skaitė paskaitas vaikų priežiūros įstaigose ir mokyklose. Ji taip pat vertina edukacines programas, skirtas patiems mažiausiesiems, yra knygos „Programme d’interventions auprès des enfants” (Kaip elgtis su vaikais) autorė.
Reitinguoti: